Ubisoft údajne v súčasnosti vyvíja dvojicu Far Cry hier
Fáma

Ubisoft údajne v súčasnosti vyvíja dvojicu Far Cry hier

 

Prekvapenie? Asi sotva.

Známy zdroj neoficiálnych herných informácií, Tom Henderson z webu Insider-Gaming opäť raz prišiel s novinkami, ktoré síce nie sú prekvapujúce, no predsa len je dobré mať o nich nové informácie. Podľa jeho zdrojov v súčasnosti vyvíja Ubisoft hneď dvojicu hier v sérii Far Cry.

Detailov nie je veľa, no Hendersonovi jeho zdroje prezradili, že obe projekty mali v úvodných fázach vývoja byť jednou kompletnou hrou, no následne boli projekty rozdelené. Vtedy bol projekt vedený pod názvom Project Talisker a vývoj viedol Dan Hay, šéf vývoja Far Cry 3, ktorý však následne odišiel do Blizzardu.

Z popola tohto projektu tak vznikla dvojica projektov – Project Blackbird, ktorý bude štandardným siedmym pokračovaním série a Project Maverick, ktorý je zameraný na multiplayer. Vývoj oboch hier vedie Ubisoft Montreal.

Maverick je v súčasnosti vyvíjaný ako extrakčná multiplayerová streiľačka na štýl Escape from Tarkov. Hra má byť zasadená do prostredia Aljašky a bude obsahovať permadeath systém, backpack systém, kontrakty a oveľa viac. Henderson tvrdí, že sa k nemu dostali aj obrázky z hry, no od zdroja nedostal povolenie na ich zverejnenie.

Čo sa týka Far Cry 7, tak tá hra je ešte niekoľko rokov od svojho vydania. To je predbežne plánované na jeseň 2025, no ako poznáme Ubisoft, je dosť pravdepodobné, že tento cieľ nemusí byť naplnený. Henderson nezistil žiadne konkrétne informácie ohľadom zasadenia hry, no z predchádzajúcich vyjadrení Ubisoftu sa dá očakávať že sedmička poriadne zatrasie fundamentálnymi prvkami, ktoré sériu sprevádzajú už od čias Far Cry 3.

Zdroj: Insider-Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk