Ďalšou PlayStation exkluzivitou na PC bude pravdepodobne Ratchet & Clank

Ďalšou PlayStation exkluzivitou na PC bude pravdepodobne Ratchet & Clank

 

Populárna dvojica na novej platforme.

Už o niekoľko dní sa dočkáme vydania The Last of Us: Part I na PC a zdá sa, že Sony bude pokračovať vo svojej snahe dobyť PC platformu vydaním hry Ratchet & Clank: Rift Apart. PC port síce nebol zatiaľ oficiálne ohlásený, no náznaky hovoria celkom jasne.

Štúdio Nixxes, ktoré sa venuje PC portom PlayStation hier totiž zverejnilo na svojom webe inzerát, kde hľadá UX/UI inžiniera, pričom jednou z požiadaviek je skúsenosť s Coherent Labs middleware softvérom. A jedinou aktuálnou hrou od PlayStation Studios, ktorá Coherent Labs používa, je práve hra Ratchet & Clank: Rift Apart. Preto je viac ako pravdepodobné, že práve na tomto projekte v súčasnosti Nixxes pracuje.

Ratchet & Clank: Rift Apart vyšiel v roku 2021 a ide o jednu z mála hier, ktorá nebola vydaná na PlayStation 4. Vývojári zo štúdia Insomniac Games sa pred vydaním nechali počuť, že hra potrebuje rýchly SSD disk konzoly PlayStation 5 na svoje fungovanie a preto bude zaujímavé sledovať, ako technológie hry uspôsobia PC platforme a aké budú teda požiadavky hry na PC hardvér.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk