Valve: Vytvorenie Steam Deck OLED by zabralo viac práce, ako si ľudia myslia

Valve: Vytvorenie Steam Deck OLED by zabralo viac práce, ako si ľudia myslia

 

To znamená, že nie...

Jeden z tvorcov Steam Deck Pierre-Lou Griffais sa v rozhovore pre PC Gamer vyjadril k možnosti vývoja Steam Deck OLED – rovnakého zariadenia, ako je súčasný Steam Deck, akurát by namiesto IPS LCD displeja ponúkol OLED displej. A aj keď prezradil, že Valve hľadá spôsoby, ako Steam Deck vylepšiť, tak podľa neho by vývoj OLED verzie priniesol príliš veľa práce.

„Myslím si, že ľudia sa na veci pozerajú ako na postupnú verziu a predpokladajú, že je to jednoduchý krok vpred. V skutočnosti je však obrazovka jadrom zariadenia. Všetko je na ňom ukotvené. Keď hovoríte o takom malom zariadení, všetko je v podstate navrhnuté okolo neho. Myslím si, že by to bolo väčšie množstvo práce, ako ľudia predpokladajú," uviedol a dodal: „Nemyslím si, že by sme na niečom šetrili. Ale predstava, že by ste mohli len vymeniť novú obrazovku a hotovo - na to, aby to bolo realizovateľné, by bolo potrebné viac."Podľa Griffaisa je najväčšou úlohou Valve zlepšiť výdrž batérie: „Od uvedenia na trh do súčasnosti sme už vykonali vylepšenia [výdrže batérie]," vysvetlil. "Napríklad sme umožnili prehrávanie s obnovovacou frekvenciou 40 Hz a usilovne pracujeme na tom, aby používatelia mali väčšiu kontrolu nad tým, ako dlho im batéria vydrží.“

„Neustále tiež optimalizujeme operačný systém, aby sme znížili spotrebu batérie pri hraní hier, ktoré nie sú príliš náročné. Tým sa zlepší výdrž batérie. V každom prípade sú otázky batérie na prvom mieste nášho zoznamu budúcich vylepšení. Myslím si, že súčasný balíček Steam Deck sa z hľadiska funkčnosti a kompatibility uberá správnym smerom. Spätnej väzbe vždy venujeme veľkú pozornosť."

Zdá sa teda, že OLED Steam Deck nemusíme v najbližších mesiacoch/rokoch očakávať.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk