IO Interactive vyzradilo niekoľko detailov o tom, ako sa dostalo k značke James Bond

IO Interactive vyzradilo niekoľko detailov o tom, ako sa dostalo k značke James Bond

 

Ale naozaj len niekoľko.

Ako sme vás už informovali, štúdio IO Interactive poslalo Agenta 47 na zaslúžený odpočinok a momentálne sa venuje vývoju dvoch hier – online fantasy RPG hry s označením Project Fantasy a hernej adaptácie najslávnejšieho tajného agenta na svete, 007.

A aj keď štúdio zjavne nie je pripravené na plné odhalenie oboch hier, tak čo sa týka 007 hry, spoluvlastníci štúdia Christian Elverdam a Hakan Abrak v rozhovore pre Eurogamer prezradili aspoň niekoľko drobných detailov.

„A ako sme už hovorili, robíme origin [príbeh], pretože jednou z vecí, ktorou chceme ukázať dôveru, ktorú nám vnukli, je, že môžeme vytvoriť Jamesa Bonda pre herné [publikum], čo je podľa mňa hlboká pocta tomu, kde sa nachádza náš priemysel a kde sa nachádza toto médium v tom zmysle, že áno, je čas mať postavu Jamesa Bonda, ktorá nebola filmovou postavou, ale ktorá je pohodlne len jeho vlastnou hernou postavou. A získať si túto dôveru bolo veľmi, veľmi, pokorné a cítime sa poctení,“ povedal Elverdam.

Podľa jeho slov sa vývojári zúčastnili natáčania filmu No Time to Die, aby lepšie pochopili značku: „Takže to je cesta, na ktorej sme: snažíme sa pochopiť. Myslím, že môžeme pokojne povedať, že sme veľmi dobrí vo vytváraní hry s agentom a vo všetkom, čo sme sa naučili s našou sériou Hitman, a teraz znovu objavujeme nové stránky fungovania agenta s Jamesom Bondom."

„Nie je to len využitie IP a robenie jednej hry a snaha niečo zarobiť - tak to nie je. Keď sa k niečomu zaviažeme, zaviažeme sa so všetkým: s komunitou a s tým, ako budeme pestovať túto lásku k hre, ktorú robíme, a k IP, ktorú sme tiež sľúbili, že budeme považovať za svoju vlastnú. A vytvoríme komunitu, ktorú budú môcť hráči nazývať svojou vlastnou. Je to niečo, čo sa môže postaviť vedľa televízie, filmov a ktovie čoho ešte. Môže to byť niečo, kde hráči povedia: 'No nie je to len gamifikácia videa [a] sprostredkovali Daniela Craiga. Je to príbeh o pôvode. Je to začiatok niečoho nového a je to, dúfajme, začiatok niečoho, čo môžu hráči nazvať svojím vlastným,“ dodal Abrak.

Podľa slov vlastníkov štúdia sa rozhovory medzi Eon, MGM (vlastníkmi James Bond značky) a štúdio začali ešte v roku 2013 – teda v čase, kedy štúdio začalo úspešný reštart série Hitman. A aj keď neprezradili to, kedy bol podpísaný finálny kontrakt, tak je zrejmé, že úspech Hitmana vytvoril pre štúdio dobrú pozíciu na vyjednávanie. A to aj napriek tomu, že James Bond hra bude pravdepodobne z hľadiska hrateľnosti odlišná.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk