• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Bývalý boss GTA série predstavil svoj nový AAA herný projekt a taktiež aj detaily o hre Everywhere
Bývalý boss GTA série predstavil svoj nový AAA herný projekt a taktiež aj detaily o hre Everywhere

Bývalý boss GTA série predstavil svoj nový AAA herný projekt a taktiež aj detaily o hre Everywhere

 

Tak trochu iná hra...

Už je to pár rokov, čo bývalý boss GTA série Leslie Benzies odišiel z Rockstar Games, aby si založil nové štúdio s názvom Build a Rocket Boy a do tímu sa mu podarilo nalákať množstvo vývojárov GTA a Red Dead Redemption hier. Už však prešiel dostatok času a preto sa nám pomaly ale isto odhaľuje hra-nehra Everywhere.

Prečo hra-nehra? Pretože Everywhere nie je ani tak samostatnou hrou, ale skôr vlastnou platformou na štýl PlayStation Home alebo nedávno predstavený Unreal Editor pre Fortnite. Ide o komplexný produkt, ktorý ponúkne možnosť tvoriť a socializovať sa pre hráčov, no zároveň bude po vzore plánovanej Assassin’s Creed Infinity platformy ponúkať aj hry priamo od štúdia Build a Rocket Boy.

A prvou predstavenou hrou je MindsEye. Sci-fi akčná hra v otvorenom svete, ktorá by sa asi najjednoduchšie dala charakterizovať ako sci-fi GTA klon. Pôjde o plnohodnotnú AAA príbehovú akčnú adventúru, ktorá bude fungovať vrámci platformy Everywhere, kde hrajú prím veľké korporácie, konšpirácie a nové technológie.

Štúdio však dodalo, že Everywhere a MindsEye sú dve samostatné produkty a zatiaľ čo prvý menovaný príde už koncom roka na PC (neskôr aj na konzoly), tak na MindsEye si ešte chvíľu počkáme.

Everywhere pozostáva zo sociálneho hubu s názvom Utropia s množstvom biómov. Vrámci tohto hubu hráči môžu navštíviť mnohé dištrikty, ktoré budú ponúkať rôzne zážitky, ktoré môžu a nemusia tvoriť samotní hráči. Napríklad Combat District ponúkne prestrelky z pohľadu tretej osoby a Racing District zas preteky. Hráči budú používať tzv. ARC-adia systém, ktorý im umožní jednoducho a rýchlo vytvárať nové levely a pretekárske trate a ďalšie herné zážitky. Vývojári taktiež prezradili, že hra nebude ponaháňaná blockchainom, pretože „nemajú záujem o Web3.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk