Bývalý tvorca Forza Horizon série vytvoril nové AAA štúdio

Bývalý tvorca Forza Horizon série vytvoril nové AAA štúdio

 

Ďalšie?

Gavin Raeburn, ktorý je známy ako zakladateľ štúdia Playground Games (Forza Horizon) oznámil vytvorenie nového herného štúdia s názvom Lighthouse Games. Štúdio je umiestnené v Leamington Spa, teda v rovnakej lokalite, ako štúdio Playground Games.

Štúdio pracuje na zatiaľ neohlásenej AAA hre v novej hernej značke, no žáner sme sa zatiaľ nedozvedeli.

Raeburn vytvoril štúdio Playground Games v roku 2010 spolu s Trevorom Williamsom a Ralphom Fultonom a režíroval vývoj prvej Forza Horizon hry. Následne mal na starosti riadenie celého štúdia a po odpredaji štúdia Microsoftu v roku 2018 odišiel z Playground Games v januári 2022. Do nového štúdia sa mu podarilo zlanáriť hneď niekoľko skúsených vývojárov zo štúdií ako Playground Games, Rare, Rocksteady, Rockstar či Ubisoft.

„Teší ma, že sa ku mne v spoločnosti Lighthouse rozhodlo pripojiť 30 bývalých kolegov a ďalšie osobnosti tohto odvetvia. S hrou Horizon sme spolu so spoločnosťou Playground vytvorili jednu z najúspešnejších sérií Xbox všetkých čias. Po úspechu z môjho pôsobenia v Codemasters, keď som viedol hry Dirt, Grid a F1, sme rok čo rok dosahovali výrazný komerčný úspech a obrovské uznanie kritiky. Táto DNA je teraz v spoločnosti Lighthouse a s ňou máme v úmysle vybudovať niečo skutočne výnimočné, pričom využijeme všetky naše skúsenosti na vytvorenie novej žánrovej franšízy,“ povedal Raeburn.

Ide o druhé AAA herné štúdio, ktoré vzniklo vďaka bývalým tvorcom Forza Horizon série v tomto roku. V januári oznámil šéf vývoja Forza Horizon 5 Mike Brown vytvorenie štúdia Maverick Games, ktoré je rovnako ako Lighthouse a Playground umiestnené v Leamington Spa.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk