Tajomné voodoo sa vracia v Shadowman: Darque Legacy

Tajomné voodoo sa vracia v Shadowman: Darque Legacy

 

Na trojku sme si teda počkali pekných pár rokov.

Spomínam si, že to bolo ešte niekedy v roku 2002, keď som zhliadol recenziu OPSM na Shadow Man: 2econd Coming, tú mnou túžbone očakávanú recenziu na to pokračovanie parádnej hororovej akčnej adventúry a zarazilo ma, keď som tam zočil v úvodzkovkách len krátky textík a hodnotenie 7/10. Nuž dvojka sa aj podľa iných recenzii príliš nepodarila a hry na motívy komixov so Shadowmanom z dňa na deň skončili.

Shadowman sa ale vrátil pred pár rokmi v prakticky perfektnom remasteri Shadow Man Remastered od Nightdive Studios a hráči sa ako keby opäť naladili na tú vlnu voodoo, čarov, zaklínadiel a prekliatí. Aj keď dvojka mala veľké chyby, prípadný remaster by ich mohol napraviť a svet by sa tak dočkal konečne slušnej dvojky. Namiesto nej tu máme ale prekvapivo hneď trojku.

No, trojka to vlastne nie je. Je to len tretia Shadowman hra v poradí. Hru prirodzene nevyvíja pôvodné štúdio Acclaim Entertainment, nakoľko to už nejaký ten čas neexistuje. Tentokrát si Shadowmana zobrali na paškál tvorcovia z Blowfish Studios, ktorí ju pripravujú v spolupráci s tvorcami komixovej série.Verme, že sa tvorcom podarí zopakovať úspech jednotky, pretože námet má stále čo ponúknuť.

Postavu Shadowmana tentokrát preberie Jack Boniface (v starých hrách to bol Michael LeRoi), ktorý sa neohrozene postaví rozširujúcemu sa zlu. Hra nebude vychádzať zo žiadneho komixu a bude to teda úplne originálny príbeh.

Hlavnou devízou hrateľnosti bude skúmanie dvoch paralelne existujúcich svetov (Liveside a Deadside) a riešenie puzzlov, hoci prirodzene, tradičné melee súboje chýbať nebudú. Predsa len ide o akčný horor. Tvorcovia sympaticky uvádzajú, že hra bude obsahovať "RPG-lite" prvky, teda ľahké RPG prvky, ktoré budú zamerané hlavne na odomykanie skillov. V dobe, keď sa už doslova všetko označuje ako akčné RPG, je to príjemná zmena.

Shadowman: Darque Legacy vyjde na PC, PS4, PS5, XONE a XSERIES v zatiaľ neudaný čas. K dispozícii máme pár obrázkov a ohlasovacie video, ktoré ale bohužiaľ nezachytáva žiadne ukážky hrateľnosti.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk