Dying Light 2 dostal prémiovú menu a bombardovanie negatívnymi recenziami

Dying Light 2 dostal prémiovú menu a bombardovanie negatívnymi recenziami

 

Nečakaný krok Techlandu.

Ako potešiť fanúšikov takej hry? Čo tak tým, že do nej jeden a pol roka po vydaní pridáte prémiovú menu? Asi to si povedalo poľské štúdio Techland, ktoré do hry Dying Light 2: Stay Human pridalo prémiovú menu nazvanú DL Points. Tá je dizajnovaná tak, aby hráčom „umožnila nakupovať in-game predmety bez toho, aby museli opustiť hru.“

Štandardne sa totiž DLC do hry nakupovali tak, že hra vás poslala do Steamu, Xbox Live alebo PlayStation Network a tam ste si DLC kúpili. Teraz si už len jednoducho nakúpite in-game menu a všetky nákupy vykonáte priamo v hre.

Toto rozhodnutie sa však nestretlo s pochopením hráčov. Minimálne na platforme Steam. Hráči totiž začali hru v reakcii na DL Points bombardovať negatívnymi recenziami a nedávne hodnotenia boli stiahnuté na úroveň 49% pozitívnych. Problémom je už tradičný problém in-game prémiových mien - hráč si nedokáže nakúpiť presne toľko, koľko je potrebné na nákup konkrétneho kúsku obsahu a preto musí nakúpiť viac, pričom časť sa mu po nákupe DLC zvýši, čo síce môže použiť na ďalší nákup, no ak oň záujem nemá, tak efektívne vyhodil peniaze von oknom. 

Reagovalo už aj štúdio, ktoré síce priznalo, že nejde o dokonalý systém, no údajne ide o zlepšenie oproti starému systému.

Zdroj: X/Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk