Steam dnes oslavuje 20 rokov!

Steam dnes oslavuje 20 rokov!

 

Nechuť, ktorá zmenila PC hranie.

Dnes je to presne 20 rokov od momentu, kedy spoločnosť Valve spustila svoji digitálnu distribučnú službu Steam. Ešte predtým sa uskutočnil beta test, ktorého sa zúčastnilo menej ako 300 tisíc užívateľov, no oficiálne bola služba spustená 12. septembra 2003. Po 20 rokoch má Steam 33 miliónov používateľov súčasne a je dominantnou silou PC hrania. Je pritom úsmevné čítať históriu internetových nadávok, kedy sa hráči sťažovali, že na hranie Half-Life 2 potrebujú túto službu.

„Naším cieľom pri službe Steam bolo od začiatku uľahčiť vývojárom hier osloviť (alebo nájsť a začať budovať) svoje publikum a hráčom nájsť hry, ktoré sa im páčia (a získať o nich aktualizácie)," uviedla spoločnosť Valve pre web RPS. „Čiastočne to vychádzalo z našich vlastných potrieb ako samotných vývojárov, ale ozývali sa nám aj skupiny vývojárov mimo spoločnosti Valve, ktorí naozaj nechceli alebo nepotrebovali ísť tradičnou cestou vydávania; chceli len spôsob, ako osloviť hráčov.“

„Toto boli naše jasné ciele od prvého dňa, ale v priebehu rokov sme museli vyskúšať veľa rôznych vecí, aby sme zistili, ako ich dosiahnuť. Spätná väzba od vývojárov a hráčov je vždy veľkou súčasťou tohto procesu."

Spoločnosť Valve dodala, že "toto výročie nevnímame ako 'hurá, podarilo sa nám to!', ale skôr ako 'hurá, všetci na Steame pomohli tomuto vývoju v niečo skvelé, pokračujme v tom!"

Zdroj: RPS/Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk