FIFA 13 - Dojmy z dema

 

Štúdio EA Sports každoročne vydáva futbalový simulátor a tento rok nie je výnimkou. Autori stále sľubujú realistickejší futbal, no stále je čo vylepšovať.

Demo ponúka len dva módy, a tak sa všetky vylepšenia a novinky dozviete až v recenzii, ktorú pre vás chystáme. Prvým módom je tzv. „KickOff!“, čo je klasický mód zápasu známy z predchádzajúcich častí. Jednoducho si vyberiete dva tímy, ktoré sa proti sebe postavia v priateľskom zápase. V tomto móde si môžete všimnúť vylepšený ImpactEngine, v ktorom sa zlepšili fyzikálne vlastnosti lopty ale aj hráčov. Lopta by sa mala inak správať na suchom a inak na vlhkom trávniku. Čo sa hráčov týka, už by ste nemali vidieť bugy, keď si hráči medzi sebou popreplietali nohy a vyzeralo to veľmi vtipne. Nudné načítavanie zápasov vystriedali zábavné minihry, napríklad triafanie do terčov , ktoré sú rozmiestnené po rôznych častiach futbalovej brány.

Druhým módom je tréningový mód, v ktorom si svoje sily zmeriate so svojím protihráčom v štýle 1 ma 1, a to buď za útočiaceho hráča alebo brankára. V tomto móde si môžete vyskúšať aj štandardné situácie ako priame kopy, rohové kopy či penalty. Demo obsahuje len päť tímov - Manchester City, Arsenal, Juventus, AC Miláno a BorussiaDortmund. Kádre tímov zrejme nezahŕňajú kompletné kádre ale iba „základ“ tímu. Veľmi ma potešila optimalizácia, pretože hra beží na celkom slušných detailoch aj na slabších PC zostavách. Čo sa ovládania týka, to sa tiež nezmenilo, a tak pri každom hraní odporúčam vybrať gamepad.

Graficky sa hra veľmi nezmenila, no hra je stále pekná. Samozrejme, že je trošku vylepšená, avšak rozdiel nie je až tak vidieť. Potešia aj kozmetické úpravy, keď si počas hrania môžete všimnúť rozcvičujúcich sa hráčov. Poteší aj správanie rozhodcu, ktorý už dokáže zareagovať aj na menšie priestupky. Dokonca rozlišuje aj „brutálnosť“ faulov, keď správne udelí žltú alebo červenú kartu. Dalo by sa povedať, že sa hra po zvukovej stránke nezmenila. Samozrejme, okrem hudby v menu, v ktorom boli vymenené piesne. Komentátorská dvojica sa nezmenila, a tak sa opäť môžete tešiť na zaujímavé frázy.

Demo tejto hry toho neukázalo veľa – dva módy, ktoré už poznáme z predchádzajúcich dielov FIFY. Priblížilo nám výraz ImpactEngine, ktorý ukázal skvelú fyziku, a tak sa hranie približuje realite. Demo verzia neukázala nič viac, a tak sa to najlepšie dozviete až v recenzii, ktorej sa dočkáte onedlho.

Zaujala vás táto hra? Preodobjenajte si ju na www.gsshop.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk