F1 2012 - Dojmy z dema

 

Kráľovná motoristického športu prichádza v ďalšom ročníku. Vzhľadom na fakt, že demo predchádzajúcich ročníkov sme nikdy nevideli, bolo prekvapujúce to, že autori sa pri číslovke 2012 rozhodli prezentovať hru aj touto formou. Naznačuje to výrazné vylepšenia titulu alebo jednoducho ide o zlepšenú propagáciu medzi hráčmi?

Pravda bude asi niekde uprostred. Aj keď je hra z technologického hľadiska na vysokej úrovni, predsa len... pozerať sa na to isté grafické spracovanie už tretí rok nemusí vyhovovať každému. Ešte aj ten nechutný žltý filter známy z Codemasters hier ostal, aj keď, chvalabohu, nie v takej výraznej forme ako v minulosti. Rovnako mi je jasné, že za novými konzolami sa očakáva nový engin, a preto neplánujem nariekať z jednoduchého dôvodu. V F1 sérii je pre mňa vždy dôležitejšia hrateľnosť.

A tu sa nám predstavuje prvok, ktorý sa dočkal zmeny. Ak si spomínate na moju videorecenziu F1 2011, spomenul som tam, že hra sa na stupnici akrádovosti/simulácie posunula viac k arkádovému jazdnému modelu. Pri novom ročníku je to práve naopak. Jazdný model je výrazne ťažší na zvládnutie, a teda predstavuje výzvu aj pre skúsenejších hráčov predchádzajúcich ročníkov. Túto zmenu vítam a som rád, že sa k nej autori odhodlali. Aj keď očakávať plnú simuláciu, akú ponúka rFactor a podobné hry, netreba.

Demo ponúka novinku v sérii, ktorou je podujatie Young Drivers Test (momentálne sa koná na okruhu v Magny-Course). Ten v deme funguje ako tutorial, ktorý vás prevedie možnosťami ako KERS, DRS či samotná schéma ovládania. Druhým je pretekársky víkend v talianskej Monze, ktorý absolvujete v kokpite Williamsu, pozostávajúci z kvalifikácie a pretekov. Pri tejto položke si môžete všimnúť výrazne zmeneného menu, ktoré už nesimuluje prostredie paddocku a je vizuálne príťažlivejšie. 5-kolové preteky vám ukážu, ako na tom ste v porovnaní s náročnosťami hry a hlavne ako vám to ide s novým jazdným modelom. Všimnúť sa dá aj vylepšené audio.

A teda ide o demo, ktoré síce zvonka nevyzerá vábne, najmä s ohľadom na každoročné vydávanie série, no pri bližšom pohľade je to už oveľa lepšie a novinky, ktorým sa autori venovali, sú vítaným upgradom oproti už aj tak výbornej F1 2011. Koncom septembra uvidíme, ako dopadne plná verzia.

Zaujala vás táto hra? Preodobjenajte si ju na www.gsshop.sk

 

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk