Primal Carnage - Preview

 

Dnes si trochu priblížime hru z dielne nezávislého štúdia Lukewarm Media, Primal Carnage. Ide o multiplayer, ktorý doposiaľ ako jediný ponúka možnosť zahrať si za dinosaurov. Hra sa odohráva na ostrove, kde došlo ku katastrofe potom, ako si vláda nedokázala ustrážiť jeden zo svojich tajných projektov. Z vojenskej základne, ktorá tu kedysi bola, už zostali len ľudoprázdne trosky, ktoré obývajú monštruózne prehistorické tvory. Ako odvetný tím bola do tejto oblasti poslaná partička žoldnierov, ktorí majú túto ošemetnú situáciu čo najskôr vyriešiť.

Nabiť zbrane a nabrúsiť pazúry. Lov sa začína!

Hra má jednoduché a prehľadné menu zdobené nádherným T-Rexom, v ktorom si môžete vybrať z ponuky serverov, kde sa chcete pripojiť a založiť si svoj vlastný účet alebo využiť funkciu quickplay, ktorá vám v okamihu sekundy vyhľadá hru. Nestretneme sa tu so žiadnymi dodatočnými poplatkami či kozmetickými alebo inými úpravami hrateľných postáv. Po pripojení na server vám bude automaticky pridelené miesto buď v tíme žoldnierov, alebo dinosaurov. Hráč na oboch stranách má na výber z piatich povolaní, ktorými sú Commando, Pathfinder, Trapper, Pyro,Scientist u žoldnierov, a T-Rex, Raptor, Dilophosaurus, Pteranodon,Compsognathus u dinosaurov (zaujímavosťou je, že žoldnieri svoje postavy ovládajú z prvej osoby a dinosaury z tretej). Každé toto povolanie má svoje výhody. Napríklad Trapper vlastní zbraň menom  Netgun (zbraň strieľajúca siete)a po zásahu je daný dinosaurus úplne znehybnený, a stáva sa tak ľahkým terčom pre kohokoľvek, kto je na blízku. Raptor je zase malá rýchla potvora, ktorá využíva všetky aspekty prostredia či už ako úkryt alebo výhodu pri nečakanom výpade. Pteranodon je zase lietajúci dinosaurus, ktorý dokáže narobiť žoldnierom pekné problémy. Ako náhle je nejaký v hre, nebezpečenstvo na nich nečíha len spoza rohov, ale aj z oblohy, čo prináša nový, unikátny aspekt z hrania FPS. Scientist má zase ostreľovaciu pušku, ktorej náboje neletia, ale po výstrele priamo zasiahnu, pretože pri chaose, ktorý na bojisku prebieha, nie je čas na „kempenie“.

Okrem faktu, že každé povolanie má odlišnú hrateľnosť, veľké rozdiely sú aj v tom, na ktorej strane stojíte. Ľudia sa musia spoliehať na svoje zbrane, neplytvať muníciou a dokázať zosynchronizovať svoje útočné schopnosti na diaľku s obrannými na blízko, zatiaľ čo sú dinosaury sú odkázané na svoj predátorský inštinkt. Ich rýchle pohyby sa stávajú na bojisku veľkou výhodou, a tak dokážu nečakane zaútočiť z temnej uličky a v zlomku sekundy zmiznúť v neďalekom poraste. Na to však spotrebúvajú svoju výdrž, s ktorou treba zaobchádzať veľmi opatrne, pretože by ste sa isto nechceli ocitnúť vyčerpaní uprostred divokej prestrelky.

Hra je úzko založená na spolupráci hráčov. Pokiaľ sa chcete hrať na hrdinu, moc dlho nažive neostanete. Osamelý dinosaurus, či už je to ohromný T-Rex, ktorý dokáže ničiť jedného nepriateľa za druhým alebo rýchly Raptor, pod paľbou dlho nevydrží. Taktiež jeden žoldnier potrebuje druhého, aby mu kryl chrbát, pretože ak sa na vás vrhne Raptor a bude vás žrať zaživa, či vás prekvapí lietajúci Pteranodon a odnesie vás do vzduchu, nebude vám mať kto pomôcť. Už po chvíľke hrania pochopíte, že v jednote je sila, a aj keď budete hrať hru dvaja na dvoch,  nepohnete sa od svojho partnera ani na krok.

Ostrov, na ktorom sa boj odohráva, je už nejakú tú dobu opustený, a preto sa všetkého, čo tu kedy bolo, pomaly zmocňuje matka príroda. Zatiaľ sa v hre nachádzajú len tri mapy, ktoré vás však svojou kvalitou hneď na prvý pohľad ohúria. Presne takto si možno predstaviť miesto, kde človek bojuje proti dinosaurom. Opustené, miestami trochu hororové, pokryté vegetáciou všade, kde len mala prístup.

V hre sa zatiaľ stretneme len s team deathmatch módom, čo sa stáva pre Primal Carnage veľkým kameňom úrazu. Pokiaľ sa chcete vžiť do úlohy žoldniera, loviaceho tieto prehistorické monštrá, dinosaura, bojujúceho o svoje prežitie, alebo na chvíľu zažiť film Jurský Park na vlastnej koži, hru si budete užívať vždy, keď ju zapnete. Pre iných hráčov však vzniká problém v tom, že ich hra nemá ako zaujať. Po pár hrách, v ktorých si všetko vyskúšate, sa totižto hra stáva nudnou. Niektoré boje sa premenia na postávanie pri lekárničke a čakanie, čo sa bude diať alebo bezhlavú prestrelku, kde krížom-krážom lietajú náboje spolu s chaoticky pobehujúcimi dinosaurami a nebudete mať ani tušenie, čo a odkiaľ vás znovu zabilo. Vývojári však sľubujú, že s príchodom nových máp môžeme očakávať aj nové módy, a preto nám ostáva len čakať, čo vymyslia. Fóra sú preto preplnené nápadmi hráčov, ako túto hru ďalej oživiť a tak Lukewarm Media prehlásili, že sa budú snažiť, čo najlepšie splniť ich priania.

Hra beží na UnrealEngine 3 a je plánovaná len pre PC. Jej audiovizuálna stránka je spracovaná na jednotku.  Pokiaľ sa chcete zapojiť do práve prebiehajúceho uzavretého BETA testovania, môžete si hru predobjednať na steame za 14€ alebo sa jednoducho len zaregistrovať na oficiálnych stránkach a počkať, či vás náhodou nevyberú. Ak si hru predobjednáte, dostanete k nej aj unikátny skin pre Raptora.

Lovu zdar! Vidíme sa na bojisku.

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk