Predstavenie GTA V

 

Po viac ako roku od vydania prvého traileru sme nemali skoro žiadne nové informácie ohľadom prác na GTA V. Po roku sa konečne dozvedáme niečo nové, pričom s tým prichádza nové číslo magazínu GameInformer, ktorého redaktori mali možnosť zahrať skoro dokončenú, tzv. preview verziu hry. Teraz vo svojom magazíne prinášajú viac ako 30 strán dojmov, popisov a obrázkov z ich vlastného hrania. My vám prinášame výber toho najzaujímavejšieho materiálu, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

 

Tri hlavné postavy

Je to tak. Historicky prvýkrát v Grand Theft Auto sa objavia tri hrateľné postavy. Ak si neviete predstaviť, ako to bude vo finálnej verzii vyzerať, trochu vám to priblížime. Všetky tri postavy budú navzájom spolupracovať. Počas misie si môžete meniť postavy ako sa vám zapáči, pričom zvyšné dve si budú robiť úlohu, ktorú majú. Ich mená sú Michael, Trevor a Franklin.

Prvá predstavená postava v magazíne je Michael. Má presne 40 rokov a minulosť bakového lupiča. Tiež má kopu peňazí, žije v luxuse, má manželku Amandu, ktorú nenávidí a ktorá minula všetky jeho peniaze a nakoniec dve deti, od ktorých je oddelený. Michael sa potrebuje "vrátiť do hry".

Druhá postava je Trevor, chudobný poľnohospodársky robotník, ktorý žije svoj život ako kariérny zločinec a "vyžíva sa v chaose". Je závislý na užívaní drog a tiež je starý komplic Michaela počas jeho kariéry bankového lupiča. Mimo iného je to tvrdý chlap a vojenský veterán. V armáde zastával pozíciu pilota.

Treťou, poslednou a najmladšiou postavou je mladík čiernej pleti z juhu Los Santos Franklin, ktorý sa živí kradnutím a predávaním áut druhým ľuďom. S prvými postavami nemá žiadne prepojenie, a tak sa pravdepodobne spoznajú náhodne.

 

Novinky a vylepšenia

Ak ste si hovorili, že chodci v predchádzajúcich dieloch neboli dosť komunikatívni, odteraz môžu prejavovať svoje emócie. Napríklad vám môžu ukázať "prostredník". Starý známy obchodík so zbraňami Ammu-Nation sa vráti, všetky známe obchody a atrakcie zo San Andreas sú späť tiež. Ak sa pýtate na posilňovňu, tak tá tam bude tiež, no bohužiaľ GTA V bude bez RPG systému, čiže žiadne kalórie nebudete priberať ani strácať. Postavu budete vedieť meniť iba svojim výzorom, štýlom oblečenia a podobne, ako to bolo aj v GTA IV.

Ako sme už spomínali, medzi všetkými tromi postavami sa bude dať prepínať. Ako príklad bola uvedená lúpež, po ktorej nasleduje let helikoptérou a naháňačka po celom meste. Tam si môžete vybrať, či budete ovládať vrtuľník ako Trevor, alebo sa prepnete na Michaela, ktorý bude s útočnou puškou kryť vrtuľník. Medzi misiami sa môžete voľne pohybovať po meste a robiť to, čo vás zaujíma, vtedy si ostatné dve postavy robia, čo potrebujú (idú domov) a sú úplne samostatné.

Keď sa v meste prepnete do niektorej postavy, ohromí vás to. Je to štýl podobný Google Earthu, čiže vaša postava sa oddiali (niečo ako v Driver: SF) a potom sa priblíži k postave, ktorú ste si vybrali, čo je výrazný rozdiel, keď skočíte z Trevora, ktorý vlastní dom v Blaine Country (púšť), do Michaela, ktorý má luxusnú vilu v Rockford Hills.

Čo sa týka vedľajších misií a samotných minihier, tých budú desiatky. Ako príklad uvediem cvičenie jogy alebo golfový turnaj. Takisto budete môcť hrávať videohry na televízore a tiež sa vráti telefón, ktorý poslúži rovnako ako v GTA IV na kontaktovanie priateľov a po novom aj na surfovanie po internete. Keď sme už pri priateľoch, tak prezdradíme, že priateľku nebudete môcť mať, ale budete mať kopu priateľov, ktorých budete môcť niekde pozvať. Dokonca sa plánuje návrat niektorých známých tvárí z GTA IV, no zrejme iba vedľajších. Vedľajšie misie prídu väčšinou vo forme náhod ako v prípade RDR, porozprávajte sa so stopárom, zistite si niečo nové, možno niečo potrebuje, a tak mu pomôžete vyriešiť problém.

A čo mesto?

Los Santos bude úplne najväčšie miesto, aké kedy v Rockstar Games vytvorili, samotná rozloha bude obrovská. Uvádza sa, že mesto bude väčšia ako San Andreas, mapa v Red Dead Redemption a Liberty City dokopy! Medzi dopravu bude patriť všeko, čo vám napadne - BMX, horské a cestné bicykle, štvorkolky, motorky, nákladné autá, športové a dokonca aj skútre, keďže štvrtina Los Santos bude morský svet, kde sa budete môcť potápať, čľapkať a šantiť na vode. Ďalšie vylepšenie prišlo v podobe rozhľadu na prostredie. Teraz budete vidieť z jedného konca Los Santos na druhý, presne tak, ako by to vyzeralo v skutočnom svete.

Ďalšia vec, ktorú som nespomenul, je to, že počas súbojov bude hrať akčná hudba. Ak ste si všimli, v predošlých dieloch žiadna hudba okrem rádia nebola, tie sa samozrejme vrátia. Posledná vec, ktorá stojí za pripomenutie, je multiplayer! Ten v hre naozaj bude a dúfajme, že bude lepší ako v GTA IV. Nakoniec len dodáme, že kompletnú galériu z Gameinformeru si môžete prezrieť pod článkom. Vám kladieme otázku, čo si myslíte o týchto vylepšeniach?

 

 

zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk