Layers Of Fear - Preview

Layers Of Fear - Preview

 

Hororové tituly sú pre indie vývojárov celkom sľubným žánrom, nakoľko námetov majú takmer z každého média. Indie hororových titulov v poslednej dobe vychádza veľmi veľa. Väčšina z nich je založená predovšetkým na strašidelnom prostredí , tematickej hudbe a jumpscaroch. Výnimkou nebude ani sľubný titul Layers of Fear.

V hre sa vžijete do roly šialeného maliara a na ceste ku koreňom jeho šialenstva budete odhaľovať jeho „hrôzostrašné“ životné dielo. Postupom hry sa jeho šialenosť bude prejavovať halucináciami a dom, v ktorom býva, sa začne miestnosť po miestnosti meniť. Podľa architektúry a výzdoby domu vidno, že hra je zasadená do 19. storočia. Ako maliar ste boli úspešný, slávny, uznávaný a našli ste si manželku, ktorá bola muzikantská hviezda, s ktorou ste sa neskôr tešili na nový prírastok do rodiny. Avšak udialo sa niečo, čo zmenilo hlavne manželku, no v konečnom dôsledku aj vás. Informácie o vašom príbehu budete nachádzať na papieroch, v novinových útržkoch a podobne.

Po grafickej stránke je hra veľmi dobre spracovaná do najmenších detailov. Je vidieť, že sa vývojári s prostredím naozaj pohrali. Na kvalite hry pridávajú aj zmeny prostredia. Po pár minútach sa prostredie v hre začne bez akýchkoľvek načítaní meniť. Stačí, ak otočíte kamerou tak, aby ste nevideli miesto, kde boli dvere, ktorými ste do danej miestnosti vošli a nemáte istotu, že tam ešte budú. Zároveň platí, že sa tými istými dvermi nedostanete dvakrát na to isté miesto.

Samozrejme, v každom „walking horor simulátore“ sú dôležité jumpscary, ktorých je v hre dosť, či už ide o rozbité okno, alebo strašidelnú plačúcu ženu, ktorá keď stojí za vami, lepšie je sa ani neotočiť a radšej prejsť cez miestnosť a zavrieť za sebou dvere. Na interakciu s predmetmi, dverami, skriňami a šuplíkmi stačí len myš, rovnako ako v Amnesii.

Hra je momentálne v o fáze Early Access, no čoskoro bude pribúdať ďalší príbehový obsah. Čo sa týka doby hrania, hra sa dá prejsť za menej ako dve hodiny, nakoľko hlavná príbehová línia ešte nie je ukončená. Celkový nápad hry však pridáva titule na potenciáli a podľa všetkého ešte chýba polovica hlavnej príbehovej línie, ktorá bude časom doplnená.


Zhrnutie

Z toho, čo je momentálne dostupné sa dá usúdiť, že si titul zaslúži pozornosť publika, nakoľko ponúka niečo nové, čo sa dá v hernom priemysle použiť nielen pri tomto žánri. Po audiovizuálnej stránke je hra tiež akýmsi umeleckým dielom, v ktorom sa budete báť prejsť dverami v očakávaní, že na vás niečo skočí, niečo sa rozbije alebo vás hra pošle do ďalších dverí, kde sa tieto pocity zas a znova opakujú. Príbeh je tiež celkom zaujímavou stránkou hry, pretože v ňom nie sú len dlhé listy a články, ktoré je treba neustále čítať, ale aj hlas hlavného protagonistu, v ktorom sa dajú jeho emócie a nálada priam cítiť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk