Lego Universe Beta – DOJMY

 

Pamätáte sa na tie časy keď ste sa hrali s Legom a neuveriteľne ste sa pri tom zabávali čo všetko sa dá z Lega postaviť. Táto hračka s pôvodom z Dánska k nám prichádza na naše počítače vo forme MMO hry.  Hry sa ujali vývojári z NetDevil, ktorý plánujú vydať plnú verziu hry v polovici tohto roka. Lego Universe sa posnaží osloviť hráčov všetkých vekových kategórií.

 

{gallery}/recenzie/LegoUniverseDojmy.recenzia.pc.chris/1/{/gallery}

V Lego Universe si môžete vytvoriť vlastného panáčika. Pri skladaní je mnoho možností ako si svojho Lego panáčika obliecť, nafarbiť alebo mu dodať správny výraz tváre. Pokiaľ nemáte kreatívnu náladu na skladanie panáčika, tak si môžete vybrať náhodne vygenerovaného panáčika.  Po vytvorení svojej postavy sa dostanete na vesmírnu základňu nových Lego hráčov, kde sa naučíte základy ovládania postavy a skladania prvkov v hre. Úvod hry je rýchly a po pár minútach zistíte ako panáčika ovládať. Po odletení zo základne sa dostávate do nového herného sveta, v ktorom sa stretnete s prvými nepriateľmi.

Predstavivosť ako stavebný prvok

V hre sa stretnete s množstvom prekážok vo forme nedostavaných, alebo voľne položených Lego súčiastok, na ktoré budete potrebovať predstavivosť aby ste stavbu postavili. Predstavivosť sa zbiera vo forme malých žiarivých guliek, ktoré získate zničením boxu, stavby, alebo nepriateľa. V hre nepôjde iba o zbieranie kociek, ale pôjde aj o kooperáciu so spoluhráčmi. Spoločne si musíte vypomôcť v rôznych situáciách.

{gallery}/recenzie/LegoUniverseDojmy.recenzia.pc.chris/2/{/gallery}

Herné svety sú pekne spracované a jednoduchá Lego grafika určite len tak neomrzí. Svety nie sú obrovské ako vo World of Warcraft, ale nie sú ani malé. V beta verzií som objavil len šesť rôznych svetov a nepochybujem o tom, že sa vo finálnej verzii objavia ďalšie. V každom svete máte množstvo questov, ktoré sú pomerne jednoduché a za každý splnený quest získate do svojej výbavy rôzne doplnky. V hre si môžete prenajať svoju vlastnú parcelu na malej planétke a na nej si stavať zo svojich kociek rôzne stavby. Každý hráč Lego Universe bojuje proti nepriateľom v hernom svete, alebo si môže vybrať súboj medzi hráčmi v rôznych súťažiach. V hre je mnoho nepriateľov od tých jednoduchších až po monštruóznych bossov, ktorých len tak nezdoláte.

{gallery}/recenzie/LegoUniverseDojmy.recenzia.pc.chris/3/{/gallery}

Potešila ma možnosť ochočenia si vlastného zvieratka v hre, ktoré Vám pomáha pri hľadaní zakopaných lego kociek. Každý predmet, ktorý na seba navlečiete má svoju schopnosť vylepšenia postavy. Prvý predmet, ktorý máte vo výbave je čierny klobúk zo schopnosťou stavať v určitých častiach sveta svoje výtvory. Tento klobúk počas putovania budete upgradovať. Za splnený quest máte možnosť získať nové časti tela pre panáčika, ktoré mu pridajú určité množstvo zdravia, predstavivosti, odolnosti, rýchlosti a podobne. V každom svete máte mesto, ktorom sú predajcovia zbraní, oblečenia a doplnkov. Tieto doplnky si kupujete za Lego peniaze, ktoré získavate plnením úloh.

{gallery}/recenzie/LegoUniverseDojmy.recenzia.pc.chris/4/{/gallery}

Veľký rozdiel oproti takému World of Warcraftu je taký, že sa v hre nezbierajú tzv. experience body. Lego Universe nenúti hráča byť najlepší a mať čo najvyšší level, ale ponúka mu možnosť sa zabaviť na nejaký ten čas a zarelaxovať si v hernom svete. Počas hrania som sa nenudil a s radosťou som spoznával každý kút herného sveta. Avšak sem tam sa našli problémy s nejasným zadaním questu, ktorý som sa snažil vyriešiť, alebo občasné pády klienta. Tieto drobné chyby sa dajú tolerovať keďže sa nejedná o finálny produkt, ale o beta verziu hry. Lego Universe je vyslovene tvorená hra pre všetky vekové kategórie. Osobne sa mi táto online hra páči najmä v tom ako je podaný celý herný svet a všetky herné mechanizmy. Hra ma nenudila a príjemne som sa zabavil pri nej na niekoľko hodín a určite sa k nej vrátim.   

Lego Universe má vyjsť v polovici tohto roka na PC a má byť úplne zadarmo podľa dostupných informácii. 

{gallery}/recenzie/LegoUniverseDojmy.recenzia.pc.chris/5/{/gallery}

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk