Takáto je uzatvorená beta Ghost Recon Wildlands

Takáto je uzatvorená beta Ghost Recon Wildlands

 

Po For Honor nám Ubisoft naservíroval uzatvorený beta test očakávanej taktickej TPS akcie s názvom Ghost Recon Wildlands. Po vzore The Division dostávajú hráči podobný titul, avšak tentoraz v otvorenom svete.

A hneď na začiatok musím povedať, že som ostal milo prekvapený. Po vlažnom prijatí The Division som od Ubisoftu neočakával žiadnu zásadnejšiu zmenu, no opak je pravdou. Nový Ghost Recon ponúka mix taktickej akcie, otvoreného sveta Bolívie a kooperácie. 

Vašou hlavnou úlohou je potlačiť drogový kartel Santa Blanca a pokúsiť sa v krajine nastoliť poriadok. Ubisoft si dal záležať viac na príbehovej línii, čo je poznať hneď v úvode aktuálnej bety. Budete preskúmavať krajinu, plniť príbehové, ale aj vedľajšie misie, pretože len tak sa môžete dostať k zaujímavému vybaveniu a iným vychytávkam.

Uzatvorená beta ponúka len kúsok Bolívie, ktorú budeme môcť preskúmavať, no aj tak pri pohľade na mapu sveta, je jasné, že svet je masívny. Čakajú na vás šéfovia, ktorí si strážia svoje teritória a vašou úlohou je zmocniť sa ich územia a nadobro sa s nimi vysporiadať.

K tomuto vám poslúži všemožná technika. Budete ovládať vozidlá, vrtuľníky, ale aj lode. Ich ovládanie je spočiatku krkolomné, no po pár kilometroch si techniku osvojíte. Osobne som sa obával vrtuľníkov, no pokiaľ s nimi manévrujete opatrne, nebudete mať žiadny problém. Skvelá pomôcka je malý dron, s ktorým môžete preskúmavať okolie a označovať nepriateľov.

Pokiaľ vám čosi v ovládaní nesedí, bez akýchkoľvek problémov si v nastaveniach zmeníte všetko čo potrebujete. Samozrejmosťou je aj podpora gamepadu a k tomu náležité možnosti úprav.

Dôraz na taktickú akciu je jasný. Základ tvorí váš trojčlenný tím s ktorým spolupracujete. Môžete ho ovládať vy, pokiaľ hráte sólo a o ostatok sa stará AI, alebo zažijete ešte väčšiu zábavu a k hre sa pripoja vaši kamaráti. Práve v tomto prípade hra naberá ešte sviežejší dych a taktika dostáva nový význam. Pokiaľ to necháte na AI, nebudete sklamaný. Celkom svižne reagujú a spolupracujú.

Postupne zlepšujete svoju postavu systémom, ktorý si rýchlo osvojíte. V zásade nie je nijak komplikovaný a zlepšovanie vašich parametrov bude zábava.

Chcel by som vyzdvihnúť predovšetkým upgrade zbraní, kde si môžete do detailov upraviť svojho obľúbenca. Rátajte so zmenou pažby, kolimátora či iných častí zbrane. Arzenál je rozmanitý a nájdete v ňom takmer všetky známe zbrane. Získate je ich plnením misií, ale aj prepadávaním konvojov.

Technicky je hra zvládnutá na výbornú a to isté platí aj o ozvučení. Skvelá je vegetácia a pôsobí skutočne reálne. Prekvapila aj dohľadnosť a jej detailnosť. Na PC zostave s procesorom i5 (4590), 16GB DDR3 RAM a GTX 1060 6GB si hra držala 50-60fps pri vysokých detailoch. Je nutné podotknúť, že pri vypnutom VSYNC. Po jeho zapnutí dochádzalo k masívnym frame dropom. Ubisoft sa s grafickými nastaveniami vyhral a je možné nastaviť praktický čokoľvek. Všetko to obohacuje priložený benchmark, takže si viete pekne otestovať plynulosť hry.

Uzatvorená beta ponúkla slušný základ, ktorý vám Wildlands predstaví v tom najlepšom svetle. Je otázne, ako budú postupovať misie v príbehu a či nedôjde k obávanému stereotypu. Ak to však Ubisoft namixujem správnymi ingredienciami, môže hra ponúknuť zábavu na desiatky hodín. My v redakcii sa na hru rozhodne tešíme.

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk