Medal of Honor - Prvé dojmy PC

 

Reštart série Medal of Honor sľubuje veľa a tak aj hráči, či už tí singelplayeroví, alebo tí ktorí sa zabávajú primárne online a čakajú od EA veľmi veľa. Každý očakáva apokalyptickú bitku medzi Medal of Honor, Crysis 2 a Call of Duty: Black Ops, čo sa týka kvality.

Vývojári z EA už vydali multiplayerovú betu Medal of Honor aby mali hráči možnosť ohmatať, skritizovať ale aj pochváliť ich počin.

{gallery}/recenzie/Medal.of.Honor.preview/1/{/gallery}

Nový Medal of Honor má jednu zvláštnosť. Hra totiž bude stavaná na 2 enginoch, čo sa možno zdá ako totálna blbosť ale ja si radšej na výsledok počkám. Singelplayerová časť bude bežať na Unreal Engine 3 a multiplayer na Frosbite engine na ktorom beží aj veľmi populárny Battlefield Bad Company 2. Prečo je tomu tak? No hlavne preto lebo na hre robia 2 vývojárske štúdiá. Hru pre jedného hráča má na starosti EA, no časť, ktorá sa nám sprístupnila v bete má pod palcom švédske štúdio DICE, ktorý Frosbite vyvinuli a tak logicky poznajú najlepšie možnosti enginu a vedia ako z neho vyžmýkať maximum.

Beta pozostáva z dvoch máp a dvoch módov. Prvá mapa s názvom Kabul City Ruins sa odohráva v ruinách mesta s úzkymi uličkami a budovami vhodnými pre snipovanie. Na tejto mape si zahráte mód Team Assault, ktorý je vlastne Team Deathmatch iba s iným názvom. Druhá mapa má názov Helmand Valley, odohrávajúca sa v rozľahlom prostredí. Tu si zahráte mód Combat Mission, ktorého náplň je známa z Battlefield Bad Company 2. Jeden tím útočí a druhý bráni, pričom útočiaci tým má dobyť niekoľko území. Výhodou útočiaceho tímu je možnosť respawnu za spolubojovníkom, čo vás, ako hráča udržuje v tempe.

{gallery}/recenzie/Medal.of.Honor.preview/2/{/gallery}

Do boja sa proti sebe pustia 2 tábory: Coalition a Insurgents(vzbúrenci). Každá frakcia ma k dispozícii 3 rovanké povolania. Prvým je Rifleman, ktorý má vo výbave M16, alebo AK-47 s granátomentom, druhým je Special Ops a v jeho výbavičke do boja je M4 resp. AK-74 + raketomet. Posledným do partie je Sniper, ktorý ma okrem sniperky aj C4 výbušniny. Samozrejmosťou pri každej classe je aj príručná zbraň.

Je myslím jasné, že prepracovanosťou sa autori snažia prekonať Call of Duty a tak nechýba systém vylepšovania zbraní a získavania hodností. Na rozdiel od Call of Duty tu však získavate XP body pre každú classu osobitne a nie spoločne ako v Call of Duty. Postupom hrou získavate nové zbrane, možnosť nosiť pri sebe viac nábojov, nové „kukátka“ a podobne.

{gallery}/recenzie/Medal.of.Honor.preview/5/{/gallery}

Ďalšou okopírovanou vecou z Call of Duty je možnosť vypúšťať letecké nálety a podobne. V Call of Duty to má názov kill-streaky, no toto označenie by sa v tomto prípade nehodilo. V Medal of Honor sa totižto nepočíta počet zabitých nepriateľov ale počet nazbieraných bodov. Takže vám stačí získať jeden capture point a zabiť jedného protivníka a mortar strike máte istý.
Autori vynechali(aj keď nie úplne) vozidlá. Je to hlavne kvôli tomu, že nechceli z hry robiť absolútny klon Bad Company 2 a aj kvôli veľkosti máp, ktorá sa proste s BBC2 nedá porovnávať.

{gallery}/recenzie/Medal.of.Honor.preview/3/{/gallery}

Mne osobne podobne ako v BBC2 vadilo torchu ťažkopádne(oproti Call of Duty) ovládanie, kedy otočenie o 180° trvá celú večnosť a zrazu BUM.....a nasleduje respawn. Rovnako mi vadila strašne vysoká presnosť zbraní. Keď ma niekto zabije cez polovicu mapy s AK-74, tak to je trochu na pováženie.
Grafická stránka je veľmi pekná, ale zbytočne vám tu o nej budem básniť. Všetko už bolo videné v Bad Company 2. Grafiku vynikajúco dopĺňa zvuková stránka hry, najmä efekty zbraní sú výborné. Deštrukčný systém hra obsahuje tu ale nie je využitý v takej hojnej miere ako v Bad Company 2, takže zabudnite na taktické prebúravanie stien budov granátometom a pdobné veci. Zdalo sa mi, že deštrukčný model tu je hlavne pre potechu oka takže na búracie orgie zabudnite.

Bugy sa samozrejme v hre vyskytujú, ale pre to autori vydali betu aby chyby doladili. Sem tam mi padla hra a sem tam sa postava zasekla o nejaký neviditeľný predmet ale to je asi všetko.

{gallery}/recenzie/Medal.of.Honor.preview/4/{/gallery}

Takže toto bol dlhší rozpis vlastností Medal of Honor. Nasleduje skrátená verzia. predstavte si Battlefield Bad Company 2, zmenšite mapy, až na niektoré výnimky vymažte vozidlá, zrušte povolanie medica a výjde vám Medal of Honor.
Zatiaľ vyzerá hra veľmi kvalitne. Stačí tam pridať ešte niekoľko desiatok máp a niekoľko módov a kvalitná multiplayerovka bude na svete.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk