Company of Heroes: Tales of Valor - RECENZIA PC

 

Všetci sa určite zhodneme, že Company of Heroes je jednou z najlepších stratégii z druhej svetovej vojny. Vložiť do klasickej stratégie nádych taktiky bol jeden z najbrilantnejších inovácii vôbec. Relic od tej doby vydal Opposing Fronts (tak isto datadisk) a Warhammer 40k: Dawn of War 2, ktorý tiež ťaží z herného štýlu CoH. Preto niet divu, že sa na scéne objavuje ďalší datadisk s názvom Tales of Valor.

Ak poznáte aspoň klasický CoH, určite viete, že hlavnou zmesou tejto hry je využívanie krytu a kameň-papier-nožnice efekt pri ničení nepriateľa. Pre nováčikov, hlavný rozdiel oproti ostatným klasickým stratégiám je, že tu tank nezničíte guľometom, potrebujete riadny raketomet, či míny. Poviete si, že vašu tankovú divíziu nič nezničí, no stačia dve-tri mužstvá, ktoré majú raketomety a využívajú bojové pole, aby z vašej tiger kolóny ostali len náhradné diely. Ako málo stačí, aby z hry bol hit. Bohužiaľ to ale nikoho pred tým nenapadlo.

{gallery}recenzie/tales.of.valor/1{/gallery}

V čom je ale nový Tales of Valor oproti ostatným CoH titulom? Opposing Fronts ponúkol dve nové hrateľné ,,rasy´´ a DX10 efekty spolu so zmenami počasia. To všetko pravdaže nájdete aj v ToV. Novinkou sú pravdaže 3 nové kampane, ktoré ale! obsahujú každá 3 misie, ktoré prejdete maximálne do hodinky. To robí 3 hodiny čistého času stráveného pri single player kampani. Je to smutné, no tvorcovia už dlho vedia, že hlavnou náplňou hry je multiplayer. Áno, musím uznať, že multiplayer je bezkonkurenčný. Mapy sú navrhnuté tak, aby sa bojovalo o každý meter štvorcový a neostali bez strehu ani sekundu. Po mape máte totiž rozhodené body, ktoré musíte obsadzovať jednotkami pre zvýšenie dodávok surovín. Popri klasických režimoch ako anihilácia, či kontrola bodov sa v hre vyskytujú aj nové, na štýl single-playerových kampaní, ako ovládanie silného Tigeru, spojeneckých parašutistov Baker a Able Company, či obrana Stonewelle. Vďaka dokončení kampane sa vám otvárajú nové jednotky, ktoré môžete nahradiť práve v multiplayeri, čo sa hodí, vytvoríte si taktiku, ktorá vám vyhovuje.

{gallery}recenzie/tales.of.valor/2{/gallery}

Ako datadisk Tales of Valor určite nesklamal. Vďaka tomu, že nepotrebujete predchádzajúce časti série si hru môže zahrať naozaj každý, bez zbytočného vyhadzovania peňazí. Hra je pomerne lacná a ponúka všetky zážitky, čo ostatné (až na predchádzajúce kampane). Pre držiteľov i fandov druhej svetovej vojny je to must-have, no Relic ponúka taktiež svoj klenot – WH40k: Dawn of War 2, čo je predsalen o triedu vyššie. Je len na vás, či si poriadite perfektnú stratégiu z druhej svetovej, alebo dáte prednosť futurickému fantasy. Ak ale nemáte ani jeden z titulov, mastite jeden kúpiť, jedná sa o herné klenoty.

{gallery}recenzie/tales.of.valor/3{/gallery}

 

{wmv}t_cohtov_debut_h264{/wmv}

 

grafika
hrateľnosť
príbeh
krátkosť kampaní
80% 80%
ŽÁNER RTS
VÝROBCA Relic
VYDAVATEĽ THQ/ CDPROJEKT
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ EA

{metascore url=http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/companyofheroestalesofvalor/}


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk