Marvel vs. Capcom: Infinite - Recenzia

Marvel vs. Capcom: Infinite - Recenzia

 

Ako dopadne unikátne spojenie dvoch svetov v najnovšom Marvel vs. Capcom Infinite? Dokáže tento nový počin konkurovať ostatným bojovkám na trhu? Dočítate sa v nasledujúcej recenzii.

Od vydania poslednej hry zo série Marvel vs. Capcom ubehlo už zopár rokov, no predsa sme sa dočkali. Titul Infinite prišiel na pulty kamenných aj online obchodov práve v roku, ktorý mimoriadne prial žánru bojových hier. Po skvelom Injustice 2 a Tekken sme tak dostali možnosť vyskúšať, čo nám ponúkne spojenie svetov Marvelu a Capcomu. Tak poďme na to.

V úvode recenzie sa pozrieme na herné módy, ktoré Marvel vs. Capcom ponúka. K dispozícií má hráč príbehový mód, tréning, špeciálne misie a, samozrejme, súboje buď s lokálnym protivníkom, online súperom, alebo CPU. Pokiaľ nepatríte k najskúsenejším hráčom bojových hier, odporúčam vám zahrať si najskôr špeciálne misie, ktoré hráčov naučia zvládať základné kroky a ovládať jednotlivé postavy. Získané vedomosti si potom môžete otestovať v tréningu a následne sa pustiť do zvyšných dvoch módov.

Príbeh Marvel vs. Capcom začína in medias res, teda vás priamo vtiahne do deja a vy netušíte, čo sa vlastne deje. Ocitáte sa v spojenom svete dvoch univerz - Marvelu a Capcomu, ktorý sa snaží ovládnuť Ultron Sigma pomocou dvoch kameňov nekonečna (Infinity Stones) a vírusom nazývaným Sigma. Ten má premeniť všetky organické bytosti na syntetické. Zmiešaný tím hrdinov z oboch svetov sa pokúsi Ultrona Sigmu zastaviť s pomocou Thanosa a zvyšných štyroch kameňov nekonečna. Príčinu spojenia týchto svetov sa dozviete až v priebehu hry.

Príbehový mód však netrvá dlhšie ako pár hodín, takže najviac času aj tak strávite súperením s inými hráčmi. Môžete si zahrať lokálny multiplayer s vašim kamarátom, zmerať si sily s počítačom alebo vyhľadať protivníka online. Postavy si vyberáte ľubovoľne, prípadne si môžete zvoliť aj náhodné tímy a taktiež je na vás, či si dáte rýchly zápas alebo hodnotený súboj. Pre neskúsených hráčov je k dispozícií aj liga nováčikov. V battle móde si taktiež volíte k svojim tímom jednotlivé kamene nekonečna, avšak k tým sa dostanem trošku neskôr.

Čo sa týka postáv, s ktorými si môžete zahrať, celkovo je k dispozícií 30 hrateľných postáv v základnej verzií hry plus 6 DLC postáv. Z Marvel univerza tu nájdete iba postavy, ktoré sme už mohli vidieť alebo prípadne uvidíme neskôr v Marvel Cinematic Universe - Iron Man, Captain America, Black Panther, Doctor Strange, Gamora, Spiderman, Captain Marvel a ďalší. Takže nečakajte žiadnych mutantov. V postave profesora X, Magneta alebo Wolverina si v tejto hre nezahráte. Z Capcom zoznamu postáv potešia napr. Ryu a Chung-Li zo Street Fightera, Frank West z Dead Rising, Dante z Devil May Cry, Morrigan Aensland z Darkstalkers alebo X z Mega Man X. Paradoxné je, že jedna z hlavných postáv príbehu - Sigma - je súčasťou DLC balíka, no nie je dostupná v základnej verzii hry.

Hrateľnosť samotných postáv je pomerne zjednodušená, dajú sa ľahko ovládať a ešte ľahšie sa dajú tvoriť skvelé combo útoky. Infinite je 2D bojovou hrou, kde na každej strane stoja dve postavy v tíme. Počas boja môžete medzi nimi ľubovoľne prepínať vďaka systému Active Switch a umožníte tak jednej postave na chvíľu si oddýchnuť a zregenerovať kúsok zdravia.

Na ovládanie postáv používate primárne dve tlačidlá pre nohy a dve pre ruky. Okrem toho sa každej postave počas boja napĺňa tzv. Hyper Combo meter, ktorý má niekoľko úrovní. Podľa toho, do akej miery je naplnený, môžete počas boja použiť špeciálne combo útoky.

No a nesmiem zabudnúť na spomínané Infinity Stones. Pred zápasom si môžete vybrať, ktorým zo 6 kameňov posilníte svoj tím a pridáte mu tak špeciálnu schopnosť. Každý z kameňov sa dá použiť dvoma spôsobmi. Prvý znamená okamžitú aktiváciu - napr. pri Power stone tak odhodíte nepriateľa preč. Druhý spôsob si vyžaduje naplnenie ukazovateľa energie aspoň do polovice, čo umožní použiť efekt Infinity Storm. Ten dodá boost postave na krátky čas. Napríklad pri Space stone uzamknete súpera v malom priestore, z ktorého sa nevie sám dostať. Po istom čase s hrou však zistíte, že nie všetky kamene sú použiteľné v boji a zďaleka nie sú ich sily na rovnakej úrovni.

Pokiaľ chcete hrať Marvel vs. Capcom Infinite na PC, určite si zaobstarajte ovládač. Pri recenzii som mala k dispozícií PC verziu, preto som vyskúšala aj ovládanie na klávesnici, ktoré však neodporúčam. Na bojovky jedine s ovládačom.

Prejdime od gameplayu ku grafickej stránke. Tu musím dať veľké mínus Capcomu za modely postáv, ktoré sú generické a všetky vyzerajú, akoby celý život brali steroidy. Každá mužská postava má nesmierne hrubý krk a neskutočne nafúknuté svaly, dokonca aj Spiderman. Pokiaľ patríte k fanúšikom MCU, nebude sa vám príjemne pozerať na svojich obľúbených hrdinov.

Veľké plus však hra získava za dabing postáv, ktorý naozaj stojí za to. Mimoriadne skvelý je Eric Loomis v roli Iron Mana, ktorý v 95% prípadoch znie ako presná kópia filmového Roberta Downeyho Jr.

Na záver recenzie musím ešte spomenúť technickú stránku hry. Na testovanie som dostala Steam verziu titulu, s ktorou som zažila viac starostí ako radostí. Hra mala od začiatku problémy so spúšťaním, hoci nemá žiadne vysoké nároky na systém. Po stiahnutí inštalácií 50 GB herných súborov som namiesto úvodnej obrazovky hry zbadala akurát tak error, ktorého riešenie si vypýtalo svoj čas. Hra sa dala spustiť iba po vypnutí DirectInput, ktorý umožňuje pripojenie ovládača a jeho používanie v hre, a nastavení spúšťania vo fullscreen v súboroch hry. Napriek tomu však hra bežala vo windowed móde a sekala. Našťastie, po prvom patchi sa tento problém so sekaním a DirectInput vyriešil, avšak hra stále bežala iba vo windowed móde.

Naše hodnotenie

Marvel vs. Capcom Infinite je zábavná bojová hra, ktorá však má svoje muchy. Prichádza s pomerne jednoduchým príbehom a ľahkou ovládateľnosťou, avšak jej grafická stránka zaostáva. Takisto negatívne vnímam absenciu iných postáv z Marvel univerza. Odporúčam zahrať si hru hlavne na lokálnom multiplayeri, kde si so svojimi kamarátmi užijete kopec zábavy.

Klady

 • dabing
 • jednoduchý gameplay
 • striedanie postáv
 • lokálny multiplayer

Zápory

 • modely postáv
 • technické problémy
 • absencia jednej z hlavných postáv v základnom balíku
 • cena (50€)

Informácie o hre

Marvel vs. Capcom Infinite

Marvel vs. Capcom Infinite 2017

Dva populárne svety sa opäť stretnú, aby si to obľúbení hrdinovia rozdali na férovku v parádnych súbojoch. Z potvrdených postáv sa môžete tešiť na Ultrona, Hulka, Thora, Hawkeye, Rocket Raccoona, Chun-Li, Strider Hiryu, Chrisa Redfielda, Captain Marvela, Iron Mana, Kapitána Ameriku, Rya, Mega Mana X, Morrigana a množstvo ďalších.

 • Platforma: PC
 • Žáner: 2D bojová hra
 • Výrobca: Capcom
 • Distribútor v GB: Capcom
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk