Steep: Road to the Olympics - Recenzia

Steep: Road to the Olympics - Recenzia

Po nejakej dobe nám do Steep opäť pribudlo nové DLC Road to the Olympics, od ktorého si fanúšikovia hry sľubovali zatiaľ najviac. Či tento prídavok prekonal očakávania alebo nie, to sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

Cesta na olympiádu

Zimná olympiáda tu bude už onedlho a kvantum fanúšikov zimných športov sa jej nevie dočkať. Ubisoft nelenil, využil svoju príležitosť a do Steep priniesol nové DLC. A ako už názov napovedá, celé bude venované olympijským hrám, ktoré sa tento rok konajú v juhokórejskom Pchjongčchangu.

Vaša „cesta na olympiádu“ sa v hre začína príbehovým režimom, ktorý v podstate predstavuje tutoriál. Prejdete si niektoré disciplíny a zoznámite sa s tým, ako sa v Steep skáče a robia nielen základné, ale aj pokročilé triky. Ak ste teda nehrali základnú hru, toto je pre vás tá správna cesta. Táto časť je navyše obohatená o krátke filmy obsahujúce komentáre známych športovcov. V príbehovom režime budete môcť okúsiť prvé kompetitívne hranie s inými, počítačom riadenými postavami. Pôjde napríklad o to, kto na danom zjazde nazbiera najviac bodov a podobne. Zo začiatku vám to možno pôjde ťažko, no režim je vytvorený tak dôkladne, že po pár pokusoch z vás bude majster snowboardu či lyží.

Hoci je nové DLC venované zimnej olympiáde, nájdeme tu iba zlomok disciplín, ktoré na skutočnom podujatí budeme môcť vidieť. Pôjde najmä o tie, v ktorých sa používa snowboard a lyže. Koniec koncov, Steep je hra práve o týchto činnostiach a preto sa tomu nemôžeme ani čudovať. Na druhú stranu by také sánkovanie, boby, skoky na lyžiach či iné obdobné disciplíny prídavku len a len pridali na kvalite. Princíp jednotlivých disciplín je v podstate rovnaký, ako to je v základnej hre. Pribudli tzv. „olympijské eventy“, kde si to na svahu v jednotlivých disciplínach rozdáte so športovcami z celého sveta.

Rozčaroval ma ale fakt, že pri výbere národnosti vašej postavy si nemôžete vybrať slovenskú, a to tu nájdeme krajiny ako Holandsko či Mexiko. Škoda, keďže práve aj naša krajina má pomerne šikovných zimných športovcov. Ako náplasť na dušu tu nájdeme českú národnosť, čomu sa však oveľa viac potešia naši bratia ako my.

Do hry pribudla jedna mapa, ktorá obsahuje Japonsko a Kóreu. Hoci ide iba o jednu mapu, čo sa môže zdať málo, ponúka veľmi veľa eventov a množstva zábavy na dlhú dobu. Naviac sú tieto ázijské hory veľmi odlišné od európskych či amerických, a tak budete často obdivovať virtuálnu prírodu a prostredie a užívať si rozmanité voľné jazdy. Verte či nie, ja som si toto prostredie skutočne užil.

Ovládanie ostáva nezmenené a stále platí staré zlaté pravidlo zo základnej hry – bez gamepadu ani na krok. Isto, hra sa dá hrať aj na klávesnici, no stratíte na citlivosti ovládania. Ak máte po ruke ovládač, urobíte najlepšie, ak si ho na Steep proste zapojíte. Nové triky, ktoré pribudli, sú fajn a potešia najmä zarytých snowboardistov.

Hudobný „podmaz“ je fantastický a náramne sa do nej hodí. Rovnako dobre je na tom aj grafické spracovanie, ktoré je podľa mňa o kúsok lepšie ako v základnej hre.

Mimochodom, ak ste Steep ešte nikdy nehrali, no táto recenzia vás presvedčila, že je na to čas, určite sa poobzerajte po špeciálnej edícií s názvom Winter Games Edition. Okrem DLC Road to the Olympics obsahuje aj základnú hru, ktorá sa vám bude istotne hodiť.

Galéria

Naše hodnotenie

Steep je sama o sebe doposiaľ najdokonalejšou snowboardovou hrou, aká bola kedy vyrobená. Nové DLC naviac prináša zaujímavý obsah práve v tom najlepšom možnom období, v zime pred olympiádou. Hoci sme sa dočkali iba jednej mapy, na zábave to neuberá a ak túto hru máte radi, nové rozšírenie proste budete musieť vo svojej zbierke mať.

Klady

 • perfektná hudba
 • nové triky
 • hra vyzerá o čosi krajšie
 • krátke filmy so športovcami

Zápory

 • iba jedna mapa
 • cena
 • stále tie isté otravné bugy
 • chýbajú iné športy
 • chýba slovenská národnosť

Informácie o hre

Steep: Road to the Olympics

Steep: Road to the Olympics 2017

Steep: Road to the Olympics je DLC do hry Steep, ktoré vás zavedie opäť do zasnežených hôr, kde budete jazdiť na snowboarde či na lyžiach. A možno sa dostanete aj na olympiádu.

 • Platforma: PC
 • Žáner: športová hra
 • Výrobca: Ubisoft
 • Distribútor v GB: Ubisoft
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Comgad

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk