The Awesome Adventures of Captain Spirit - Recenzia

The Awesome Adventures of Captain Spirit - Recenzia

Square Enix nám ešte pred pár týždňami na E3 predstavil hru The Awesome Adventures of Captain Spirit. Všetci so zatajeným dychom sledovali, aké nové dobrodružstvo nás čaká. To však ešte nikto netušil, že táto hra vyjde už v júni a navyše bude úplne zadarmo. The Awesome Adventures of Captain Spirit je akýmsi prequelom k prichádzajúcej hre Life is Strange 2 (LiS 2), ktorá vyjde už tento september. Zaujmú nás však dobrodružstvá kapitána Spirita natoľko, aby sme si spomínanú hru zakúpili?

Toto je Captain Spirit!

Rovnako ako ostatné epizodické adventúry od Square Enix, aj táto sa začína veľmi dobre spracovanou hudbou a takmer filmovými zábermi. Dostávame sa do úlohy malého chlapca Chrisa, ktorého aktuálne najväčšou starosťou je, čo si nájde pod vianočným stromčekom. A, samozrejme, zaujíma ho aj ochrana tohto sveta, pretože Chris je v podstate Captain Spirit. Captain Spirit je superhrdina ako každý iný – bojuje proti zlu a ochraňuje nevinných. Jednoducho superhrdina.

Hoci nás hra tak trochu obmedzuje svojou dĺžkou, hneď na začiatku sa môžeme rozhodnúť, či bude mať Captain Spirit „látkové brnenie“ alebo „ťažké brnenie“. Od toho sa potom čiastočne odvíja príbeh a aj to, aké oblečenie pre svojho superhrdinu budeme hľadať. Príbeh hry sa odohráva v mestečku Beaver Creek v Oregone. Všetko sa to odohráva tri roky po udalostiach, ktoré sa stali v prvom Life is Strange. A ako povedal Raoul Barbet, jeden z tvorcov tejto hry, nie je to síce Arcadia Bay, no stále sa nachádzame v Oregone.

A toto je Chris!

Aby sme však nehovorili iba o Captainovi Spiritovi, predstavíme si aj Chrisa. Chris je obyčajný chlapec, ktorý žije so svojím otcom. Táto rodina to nemá práve najľahšie, a tak Chris musí častokrát robiť „dospelé rozhodnutia“. V príbehu ste však až veľmi ťahaní za ruku, a tak toho veľa na výber nemáte. Dialógové odpovede sú zväčša dve. Koniec-koncov, v hre až tak veľa NPC nestretnete, a tak si túto chybičku krásy možno ani nevšimnete.

Veľa vecí, ktoré v hre spravíte, sa, podľa slov autorov, majú preniesť do hry Life is Strange 2. Takže, ak premýšľate nad kúpou tejto hry, jednoznačne si predtým The Awesome Adventures of Captain Spirit zahrajte.

Po grafickej stránke je hra naozaj prekrásna a pripomína predchádzajúci diel Life is Strange: Before the Storm. Ako som už vyššie spomínal, aj hudobný „podmaz“ je vynikajúci a naladí vás na tú správnu nôtu. Vývojári z Dontnod Entertainment majú skrátka veľmi dobrý vkus na výber hudby.

Čo ma však v hre naozaj sklamalo, je jej dĺžka a spôsob hrania. Prejdenie hry trvá zhruba dve hodiny, avšak veľkú časť hernej doby vám zaberie hľadanie a klikanie na všetko možné. No hra je pre nás úplne zadarmo, a tak jej tento „nešvár“ bez mihnutia oka odpustíme.

Naše hodnotenie

The Awesome Adventures of Captain Spirit je naozaj vynikajúca hra. Predstaví nám síce iba kúsok z príbehu a netrvá dlho, no je zadarmo. A ak sa chcete dozvedieť ešte viac z dobrodružstva malého Chrisa, počkajte si na Life is Strange 2. Dovtedy si však túto hru určite zahrajte. Verte, neoľutujete.

Klady

 • hra je zadarmo
 • zaujímavý príbeh a postavy
 • príbeh bude nadväzovať na Life is Strange 2
 • grafika je opäť o niečo lepšia
 • hudba

Zápory

 • krátka herná doba
 • hra je založená v podstate na hľadaní vecí v polouzavretom priestore

Informácie o hre

The Awesome Adventures of Captain Spirit

The Awesome Adventures of Captain Spirit 2018

The Awesome Adventures of Captain Spirit je grafická adventúra, ktorá je úplne zadarmo a má nás pripraviť na príbeh prichádzajúcej hry Life is Strange 2.

 • Platforma: PC
 • Žáner: Adventúra
 • Výrobca: Dontnod Entertainment
 • Distribútor v GB: Square Enix

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Veronika Cholevová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk