Hearthstone - Boomsday Project - Recenzia

Hearthstone - Boomsday Project - Recenzia

 

Výbušná expanzia tejto populárnej Blizzard hry zase raz zamiešala karty medzi profesionálnymi a amatérskymi hráčmi. Oplatí sa pre ňu prísť do hry? Dozviete sa v našej recenzii.

Hearthstone je neustále meniacou sa hrou vďaka trom expanziám, ktoré obohatia obsah každý rok. V poradí druhou v tomto roku je výbušný Boomsday Project, ktorý prichádza s novými kartami, balíčkami, hernými mechanikami a adventúrou. Poďme sa teda na tento „experiment“ pozrieť z blízka.

Prvým výrazným dodatkom v hre je nová herná mechanika na kartách zvaná „Magnetic“. Pochopiteľne, týka sa iba Mechov a v skratke umožňuje skombinovanie viacerých mechov, a tak vytvorenie jedného silného pešiaka na hracej ploche. Samozrejme, táto schopnosť má svoje výhody aj nevýhody. Vďaka tomu si viete vytvoriť skutočne silnú kartu, keďže jeden minion od druhého preberá jeho štatistiky. Stačí však jeden polymorph od mága, alebo iné kúzlo a vaša snaha je preč.

Boomsday Project priniesol do hry 23 nových legendárnych kariet špecifických pre každú triedu, ale aj neutrálnych. Po prvýkrát sa v hre objavili aj legendárne úlohy. Niektoré z nových kariet však nie sú vybalansované a preto vám isté karty poslúžia iba na prach.

Čo sa týka samotných balíčkov a ich zmien, po príchode novej expanzie musím jednoznačne spomenúť nového Mecha’thunam, ktorý zamiešal karty v stratégiách. Mecha’Thunov deathrattle totiž zničí nepriateľa, pokiaľ máte prázdnu ruku. Táto karta sa dala použiť pre takmer každú triedu, najčastejšie si však našla kombináciu s druidom alebo priestom, no na internete nájdete aj iné návody.

V ranked play sa mne osobne osvedčil boomsday odd paladin využívajúci silu predchádzajúcich kariet a novej magnetic mechaniky. Nepatrím práve k profesionálnym hráčom, takže túto zostavu som overila hlavne v spodnejších častiach rebríčka. Inými často používanými zostavami sú Zoolock (Warlock) či Malygos Druid.

Pokiaľ hráte hru len pre zábavu, určite odporúčam vytvoriť si legendárnu kartu Whizbang the Wonderful. Vďaka nemu tak začínate s úplne náhodným balíkom a nikdy neviete, čo vás v hre čaká. Takto žiadna z hier nebude rovnaká. Samozrejme, do hodnoteného hrania ju neodporúčam, môže vám dať skvelý balík, ale či bude stačiť na súpera, to je otázne. Pokiaľ však chcete napríklad vyzvať priateľa na súboj, Whizbang vám „vyrovná“ skóre.

Druhú časť recenzie venujem adventúre, ktorá sa do hry pridala až po dvoch týždňov od vydania datadisku. Opíšem ju dvomi slovami: „Je skvelá!“. Vynikajúci nápad od Blizzardu vás prevedie cez štyri „experimenty“, ktoré majú odlišné mechaniky a nie sú to klasické súboje. V každom „krídle“ je cieľom vytvoriť kombináciu kariet, ktorá prinesie vytúžený výsledok iba za jeden ťah.

Adventúra ponúka „smrteľný experiment“, pri ktorom treba za jeden ťah zabiť nepriateľského hrdinu. Pokračuje cez „zrkadlový“ experiment, kde musíte presne skopírovať súperove vyložené karty na jeden pokus. Tretí pokus prináša čistenie bojiska, teda musíte za ťah vyčistiť všetkých minionov. A posledný experiment sa zameriava na vyliečenie svojho hrdinu do plného zdravia. Každý experiment má 5 úrovní a ich dokončením si odomknete špeciálnu zadnú stranu karty.

Experimenty v Boomsday Project sú skvelým spôsobom, ako si otestovať svoje zručnosti a naučiť sa lepšie takticky rozmýšľať. Pokiaľ ste už dlho v hre neboli, alebo ste nováčikom, vďaka nim sa naučíte jednotlivé herné mechaniky. Tieto skúsenosti sa vám potom zídu v hodnotenom hraní.

Čo sa týka negatívov Boomsday Project, určite musím pokarhať Blizzard za drop rate kariet. Pre účely recenzie som dostala špeciálny balíček 80 kariet plus 3 balíčky, ktoré dostal každý hráč grátis. Z týchto všetkých balíkov mi padli iba 4 legendárne karty (!). 4 legendárky na 83 balíkov. Hoci mi spadli všetky obyčajné karty, rare a epické mi na konci otvárania stále chýbali. Je absolútne nepochopiteľné, že hráči investujú 50 eur do balíčkov a dostanú taký malý počet legendárok. Preto sa nečudujem, že niektorí hráči si rovno kúpili dve špeciálne edície.

Naše hodnotenie

Hoci Boomsday Project priniesol skvelé karty, stále sa v ranked play zaobídete aj bez týchto prídavkov. Tie najzábavnejšie karty sú v tomto móde nepoužiteľné, ale môžete ich napríklad využiť v aréne. Oceňujem skvelú adventúru, ktorá je nielen zábavná, ale dobre potrápi aj vaše mozgové bunky. Pokiaľ nepatríte medzi profesionálnych hráčov, odporúčam vám zamerať sa práve na tento prídavok a skúsiť tie ľahšie balíčky na vyskladanie.

Klady

 • nové mechaniky
 • zábavné legendárky
 • skvelá adventúra

Zápory

 • slabý drop rate kariet
 • nevyvážené legendárky
 • cena za balíčky

Informácie o hre

Hearthstone - Boomsday Project

Hearthstone - Boomsday Project 2018

 • Platforma: PC
 • Žáner: kartová hra
 • Výrobca: Blizzard Entertainment
 • Distribútor v GB: Activision Blizzard
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Kon Tiki

Trailer

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk