Kingdom Come: Deliverance - The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon and Tournament DLC - Recenzia

Kingdom Come: Deliverance - The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon and Tournament DLC - Recenzia

 

Nové DLC do českého Kingdom Come prináša lásku. Teda, prináša nový príbeh, ktorý sa točí okolo lásky. Má táto téma čo ponúknuť hráčom a fanúšikom spomínanej hry? To sa dozviete v tejto recenzii.

Aj sukničkári potrebujú lásku!

Ako ste si už vyššie mohli prečítať, do Kingdom Come prichádza láska! A prichádza jedine vo forme DLC pod dlhočizným názvom „The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon and Tournament DLC“. Toto nové rozšírenie nám prináša hneď dve novinky. Tou prvou a pre niekoho možno menej podstatnou, je turnaj. Ten sa odohráva v meste Rataje a budete bojovať so skutočne mocnými súpermi. Tí vám fakticky nedarujú žiaden pohyb ani úder a poraziť aj prvého súpera bude veľmi náročné. Milovníci mečov si prídu na svoje a vyšantia sa do zbláznenia! Turnaj má však aj svoje pravidlá, a tak všetci bojovníci dostanú rovnaké oblečenie a možnosť zvoliť si svoju obľúbenú zbraň. Dlhý meč, sekera, alebo meč a štít! Na čo všetko ste zvyknutí! Turnaj je príjemným spestrením sveta Kingdom Come. A ako som už spomínal, ak ste mali radi súboje, tu si prídete na svoje. No v prípade, že ste sa súbojom snažili vždy vyhnúť a používali ste skôr zakrádanie sa pod rúškom noci a ostrý jazyk ako ja, príliš vás táto novinka neosloví.

Druhou časťou DLC je príbehová línia úloh. Tu narazíte na starého známeho Jana Ptáčka, ktorý, hoc je sukničkár, zisťuje, že potrebuje lásku. Teda, niečo také sme už od neho nejeden raz počuli, a tak ho musíme brať s rezervou. A ako správne hádate, vy sa stanete jeho dohadzovačom. Osobne by som od rozšírenia za 10 euro čakal niečo viac. Robiť dohadzovača v hre môže byť sranda, no keď nemáte k Jánovi Ptáčkovi žiaden vzťah a ako NPC vás už dlhšiu dobu otravuje, veľa si príbeh neužijete. Na začiatku rozšírenia mala hra dokonca veľký problém. Úlohy s jednou pomerne dôležitou NPC Šarlatána sa nespustili, a tak ste miesto 4 až 10-hodinového dostali približne 2-hodinové DLC. Táto chyba je, našťastie, opravená, a tak si hráči DLC môžu už poriadne užiť. Teda, problémom však ostáva, že úlohy pre danú postavu sú naozaj otravné a nudné. Nehovoriac o tom, že aj keď sa snažíte akokoľvek chcete, vytrieskať 10 hodín z DLC bude naozaj nadľudský výkon.

Začiatok príbehu je veľmi dobre navrhnutý a celkom zaujímavý. Miestami som mal pocit, že toto DLC bude naozaj perfektné. Nájdeme tu aj vtipné momenty. Napríklad, keď anglicky hovoriaci herec hrajúci hlavnú úlohu spieva českú pesničku. Naozaj som sa v tejto chvíli úprimne zasmial. Kiežby však takýchto momentov bolo v DLC viacero.

Aj zaspievať si treba!

Práve sme si v Kingdom Come z plného hrdla zaspievali. Aj vám je dnes do spevu?

Uverejnil používateľ Gamesite.sk Sobota 3. november 2018

„Milostné hrátky Jána Ptáčka“ však neprinášajú nič navyše. Žiadne nové herné mechaniky, iba kratučké rozšírenie, ktoré nemusí nadchnúť každého. Hoc DLC úplne nezatracujem, rozhodne by si mali vývojári hry brať príklad z iných spoločností, kde DLC naozaj rozšírili príbeh a pôsobilo ako taká „malá hra“.

Naše hodnotenie

DLC The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon neprináša takmer žiaden dôvod, prečo by ste si po ňom mali bezprostredne zatúžiť. Áno, pár vtipných situácii tu bezpochyby nájdeme, ale to je tak všetko. Ako fanúšik tejto hry by som očakával o niečo prepracovanejší príbeh, ktorý by si opäť na paškál zobral vážnejšiu tému ako to bolo v základnej hre. Príbeh v DLC pôsobí ako úmorné vedľajšie úlohy a DLC dokážete doslova preskákať za pár hodín. A to nerátam ani bug, na ktorý ste narazili pri jeho vydaní. Ak však túžite po ďalších príbehoch zo sveta Kingdom Come, neostáva vám momentálne nič iné, ako vyskúšať milostné dobrodružstvá Jána Ptáčka.

Klady

 • veľmi vtipné situácie
 • turnaj si zamilujú najmä milovníci súbojov hre
 • česká pieseň v podaní hlavnej postavy

Zápory

 • herná doba
 • nemastný a neslaný príbeh
 • Ján Ptáček
 • bez nových herných mechaník

Informácie o hre

Kingdom Come: Deliverance - The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon and Tournament DLC

Kingdom Come: Deliverance - The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon and Tournament DLC 2018

Nové DLC do Kingdom Come prináša príbeh o sukničkárovi Jánovi Ptáčkovi, ktorý chtiac či nechtiac zatúžil po pravej láske. Podarí sa mu to?

 • Platforma: PC
 • Žáner: RPG
 • Výrobca: Warhorse Studios
 • Distribútor v GB: Warhorse Studios
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Comgad

Trailer

Korekcia: Veronika Cholevová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk