Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry - Recenzia

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry - Recenzia

 

Keby mi niekto ešte pred pár rokmi povedal, že si v roku 2018 zahrám pokračovanie klasickej hry Leisure Suit Larry, vysmial by som ho. No čo osud nechcel, nemeckí vývojári z CrazyBunch sa rozhodli, že takéto pokračovanie spravia. Otázkou však ostáva, v akom stave sú dnes point&click adventúry a či stále majú čo ponúknuť. Teda, má pokračovanie Larryho vôbec čo ponúknuť súčasnému hernému publiku?

Larry nikam nezmizol, len zamrzol v čase

Point&Click adventúry boli v 90-tych rokoch na výslní. Všetci ich milovali, hrávali a každý o nich hovoril. Išlo v podstate o veľmi jednoduchý koncept, ktorý prinášal zaujímavú hrateľnosť a neobyčajný príbeh. Niet preto divu, že sa tento typ videohier začal vyrábať ako u nás, tak aj u bratov Čechov a jeho obľuba neustále narastala. No ako čas plynul a vývoj grafického zobrazenia hier napredoval, point&click adventúry sa začali transformovať do iných typov hier a tie klasické v podstate vymreli. Sem-tam sa síce objaví nová hra či remake úspešných klasík, no je ich ako šafránu. A tak v momente, keď som sa dopočul o tomto pokračovaní, vložil som doň všetky svoje nostalgické nádeje.

Je to návrat ku klasike?

Na začiatku sa vaša postava, teda Larry, prebudí v kanáli. Nevie, kde je, ktorá hodina bije a nevie ani to, čo sa stalo. Vaším prvým krokom bude, že mu pomôžete dostať sa z tohto nehostinného a nechutného miesta. Lenže niečo sa udialo. Larry sa dostal z 80-tych rokov priamo do budúcnosti, respektíve do 21. storočia. Do sveta, v ktorom je najlepší ten jedinec, ktorý má najviac lajkov, vlastní ten najnovší mobilný telefón za cenu jedného priemerného slovenského platu a každý pozná iba toho, kto má Instagram plný nádherných fotiek. Larry tento problém spočiatku nechápe a netuší, ako sa to všetko zomlelo. Veľmi rýchlo však zistí, čo nové technológie prinášajú a čo zas uberajú, no pochopí i to, ako ich najlepšie využiť pri balení dievčat. Opäť s ním navštívime staré známe miesta z predchádzajúcich dielov a zistíme, ako ich nahlodal zub času. Stretneme známe postavy, ktorým zas pribudlo o niečo viac pixelov a najmä rokov.

Hra sa nesie v podobnom duchu humoru ako kedysi. Trochu hlúpy, no za to často trefný humor k tejto hre patril, a tak ho môžeme očakávať aj teraz. Aj keď už na hre nepracuje Al Lowe (odráža sa to na humore a celkovom dojme z hry) všetko je tak, ako si to fanúšik Larryho pamätá. Množstvo hlášok si na paškál berie najmä súčasné trendy ako Uber, Instagram či Tinder. A verte či nie, veľa vecí v hre prinúti hráča zamyslieť sa nad dnešnými, niekedy aj hlúpymi trendami. No na druhej strane je Larry stále rovnaký milovník a sliziak ako kedysi. A, samozrejme, jediné, na čo myslí, sú dievčatá. Veď ako keby sme ho nepoznali!

Hru si zamilujú všetci!

Príbeh je na súčasnú dobu veľmi dobre spracovaný a miestami som mal pocit, že som sa pre zmenu ja vrátil do 90-tych rokov. S tým ide ruka v ruke aj celkové spracovanie hry. Pokračovanie Larryho dobrodružstiev je plnokrvnou point&click adventúrou. Hra má naozaj všetko, čo by mala mať. Teda, samozrejme, ak ste milovníkmi tohto žánru. Mladším hráčom, ktorí takýto typ hry nikdy nehrali, môže nový Larry pripadať trochu strohý, no verím, že si ho po chvíľke obľúbia.

A pre menej náročných hráčov si vývojári pripravili aj funkciu na zobrazenie všetkých možných interakcií v hre. Ak totižto podržíte medzerník, zvýraznia sa vám veci, s ktorými môžete interagovať. Samozrejme, túto funkciu využívať nemusíte. Hru môžete hrať presne tak, ako za starých dobrých čias a trápiť svoje mozgové bunky. Pri logike sa na chvíľku pozastavím. Kombinovanie vecí a ich používanie je miestami naozaj šialené a niekedy si ani netrúfnete na danú kombináciu, pretože si poviete: „Toto je až priveľmi logické.“ Takýchto momentov však v hre nie je veľa. Koniec koncov, k point&click adventúram to vždy patrilo.

Graficky je hra spracovaná naozaj dokonalo. Prekrásne kreslená grafika je dopĺňaná takým tým zvláštnym druhom jazzovej hudby, ktorý sa vyskytoval len v televíznych seriáloch ako ALF a vo filmoch pre dospelých. Spomínaná hudba navyše pridáva na pocite nostalgickosti. Jednoducho, audiovizuálne spracovanie je bezchybné.

Na prejdenie celej hry vám bude stačiť približne dvanásť hodín, čo je na klasickú adventúru pomerne slušný herný čas. Len pre porovnanie: hra Indiana Jones and the Fate of Atlantis zabrala hráčom približne deväť hodín, The Secret of Monkey Island približne sedem hodín a Full Throttle takisto. Takže sa pri hraní nového Larryho máte naozaj na čo tešiť.

Naše hodnotenie

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry je splneným mokrým snom každého milovníka klasických adventúr a chlipníka Larryho obzvlášť. Hoci na hre už nerobil Al Lowe (čo je rozhodne škoda), dočkáme sa vtipného príbehu, klasického gameplayu a presne toho, na čo sme boli v 90-tych rokoch pri point&click adventúrach zvyknutí. Toto nové pokračovanie vám jednoducho nemôže ujsť!

Klady

 • kreslený vizuál
 • pomerne dobrý humor
 • pomoc pri hľadaní predmetov
 • je to klasická point&click adventúra
 • recesia na súčasný svet

Zápory

 • niektoré časti hry sú nelogické
 • nešťastne vyriešené UX inventára

Informácie o hre

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry 2018

Nové pokračovanie slávnej adventúry Larry Leisure Suit vás zavedie z osemdesiatych rokov priamo do dvadsiateho prvého storočia.

 • Platforma: PC
 • Žáner: Point&Click adventúra
 • Výrobca: CrazyBunch
 • Distribútor v GB: Assemble Entertainment
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Assemble Entertainment

Trailer

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk