Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena CZ RECENZIA PC

 

Mať v hre polygónových hercov ako je Vin Diesel vždy poteší. Je pravda, že sa jedná o titul postavený na filmovej predlohe, ale videli ste v kinách niekedy teraz Riddicka? Určite nejde o klasické duo film + hra, takže si kladieme otázku, či je hra dostatočne kvalitná na to, aby sa uživila aj bez reklamy filmu. Poďme sa teda na ňu pozrieť pod lupou.


Za Riddicka ste si mohli zahrať už pár rokov dozadu, presnejšie päť. Jednalo sa o veľmi výnimočný titul, ktorý bol síce veľmi dobrý, ale bohužiaľ nezaznamenal veľký úspech v obchodoch. Preto sa rozhodli tvorcovia vzkriesiť tento titul v krajšom grafickom kabátiku a pridať novú kampaň s názvom Assault on Dark Athena. Originálny Escape from Butcher Bay tak isto nájdete v balení. Ako Riddick, zločinec, vrah a veľmi divný človek, sa ocitnete na neznámej lodi, v ktorej zistíte, že vás opäť chytila banda žoldnierov a pravdepodobne smerujú do najbližšej väznice v sektore. Postupom času však spozorujete, že tu niečo nehraje a že medzi väzňami sa nachádzajú aj nevinní ľudia.

 

 {gallery}recenzie/riddick/1{/gallery}

V roli Riddicka (v prvej osobe) utečiete strážam, ktoré vás doprevádzali do cely a začína sa honba na myš. Našťastie nie je hlavný hrdina žiaden zelenáč. Dokáže sa ukryť pred nepriateľom v tme, zozadu ho smrteľne napadnúť a ak sa mu dostane do rúk niečo ostré, žoldnieri sú v pekných sra...kách. Musím sa však už na začiatku recenzie trošku pousmiať nad limitom Riddickových schopností. Predsa len, hra ťaží z herných princípov z pred piatich rokov a na dnešné pomery je to bohužiaľ trochu málo. Okrem napadnutia zozadu, klasických útokov, či už na blízko, alebo na diaľku, a stláčania tlačítka, keď sa rozsvietia čepele (instant kill) hra nič viac neponúka. Neprehľadné pasáže tak isto nepomôžu v postupe a keďže v Dark Athene chýba mapa, občas sa vám stane, že budete blúdiť. Hra vás síce niekedy dostane do varu svojou atmosférou, no musím 2-krát podčiarknuť niekedy. Príbeh je lineárny, za to zaujímavý. Rozuzľuje sa dialógmi s postavami, ktoré stretnete. Je trochu drastické, že 99%  z nich umrie, ale s tým snáď rátate.

 {gallery}recenzie/riddick/2{/gallery}

O grafike hry by sa dalo polemizovať. Základný engine je z roku 2004 poupravený najnovšími efektami ako napríklad HDR, real-time shadows atd. V jednom momente vás čaká naozaj romantická scenéria na pláži, v druhom slabé textúry tvárí, či divné pohyby Riddicka. Grafika sa teda nedá jednorázovo posúdiť, či je pekná, alebo škaredá. Je postačujúca, pripísal by som ju DOOM 3.

 {gallery}recenzie/riddick/3{/gallery}

Verdikt: Základnou otázkou vás, ako hráča je, či stojí Vin Diesel za kúpu priemernej stealth strieľačky. Áno, balíček obsahuje jednu z najlepších nedocenených hier roku 2004 a obsah navyše v podobe Dark Athena(15-20 hodín čistého času), no záleží len na vašich herných bunkách, či hru dohráte, alebo vás prestane baviť. Predsa len, na trhu je mnoho titulov, ktoré prevyšujú kvalitou hrateľnosti, nápadov a grafiky. Ak ste ale prešli všetky legendárne tituly a Riddick vám chýba do zbierky, určite vám neuškodí.

{xevidwidebotplus}http://www.gametrailers.com/download/48444/t_chroniclesrada_cinematic2.mov|0xd3e7ee|640|518|Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena|0|0|0x265d7c|/images/stories/videos/0509/riddickvideo1.jpg{/xevidwidebotplus} 

 


Vin Diesel
príbeh
herná dĺžka
občas grafika

občas grafika
hrateľnosť z pred 5 rokov
občas nuda
70%70%
ŽÁNER
3rd personakcia
VÝROBCA
Starbreeze Studios
VYDAVATEĽ
ATARI / CDPROJEKT
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤCDPROJEKT

{metascore url=http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/chroniclesofriddickassaultondarkathena} 

 

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk