Pripravuje sa HTC Vive Air VR zameraný na fitness

Pripravuje sa HTC Vive Air VR zameraný na fitness

 

Popularita VR headsetov každým rokom rastie a s tým ide v ruka v ruke dopredu aj ich vývoj, kedy sú pre zákazníka stále viac atraktívne. Tento krát podľa leaku, dokonca dostaneme aj headset, ktorý odbáča od tradičného hráča a pripravuje VR pre ľudí, ktorí sa radi hýbu ... Áno je to tak Vážení, HTC Vive priamo zrádza nás hráčov a pripravuje VR pre večných Nemesis, fitnesákov !

Koniec srandy, pohyb je samozrejme super a viac než potrebný pre naše zdravie a práve preto hlavne hráči, by naň nemali zabúdať po dlhých hodinových seansách za PC. Z tohto dôvodu, mi príde ako naozaj dobrý nápad, skúsiť priniesť VR, ktoré práve ešte viac podporí myšlienku cvičenia aj vďaka virtuálnej realite. Oprávene, tu môže ale každého napadnúť, ako to chcú docieliť headsetom, ktorý je pomerne ťažkopádny a pohyb môže byť s ním viac otrava ako zábava. 

No, podľa leaku, ktorý ušiel zo stránky ifworlddesignguide.com vieme, že tieto problémy do veľkej miery rieši práve ich nový headset Air, ktorý by mal mať charakterizujúce vlastnosti ako ľahučký, priedušný a umývateľný. Má byť optimalizovaný pre vysokú a dlhodobú intenzitu používania, k tomu je vyrobený z rýchloschnúcich častí, inšpirovaných športovou obuvou. Dizajn s rýchlym uvoľňovaním má umožňovať odstránenie "ergonomických mäkkých komponentov" na umývanie. 

Produkt by mal byť predstavený oficiálne na akcií ViveCon 2021 a teda 11-12 Mája. A vyjsť by mal ešte tento rok, čo by bolo super načasovanie vzhľadom na pandémiu. Niektorí už stihli označiť tento nápad ako masovo pretlačiť VR pre mainstream, či až takýto úspech zoženie tento headset sa uvidí s odstupom času, každopádne to vyzerá, že možno HTC našlo dieru na trhu, ktorá by mohla potenciálne ešte viac spopularizovať tento druh zábavy. 

Zdroj: Theverge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk