Rozlúčte sa PS Vita. Produkcia handheldu sa končí!

Rozlúčte sa PS Vita. Produkcia handheldu sa končí!

 

A nástupca je v nedohľadne.

V septembri minulého roka viceprezident Sony Hiroyuki Oda prezradil, že niekedy počas roku 2019 je naplánované zastavenie produkcie handheldu Playstation Vita. Vyzerá to, že osudným mesiacom bude Apríl 2019, kedy sa oficiálne ukončí produkcia tohto neúspešného nástupcu Playstation Portable.

Potvrdzuje to aj japonská verzia Playstation stránky, na ktorej je uvedené, že produkcia sa ukončí čoskoro. To znamená, že so začiatkom nového finančného roka (ten sa začína 1. apríla 2019) uvidíme Sony bez Vity.

Tým samozrejme nechceme povedať, že by podpora tejto konzoly bola v posledných mesiacoch príkladná, práve naopak. V posledných mesiacoch, ba rokoch Sony konzolu nechalo napospas osudu bez softvérovej podpory. Na konzole sa z času na čas objaví nová hra, no často sa dostane buď iba na japonský trh.

Sony navyše neplánuje žiadneho nástupcu handheldu a to aj napriek tomu, že Nintendo jasne ukázalo, že dopyt po takýchto zariadeniach je. PS Vita však predala iba 16 miliónov konzol na čo Sony reagovala tým, že konzolu prestala podporovať a to sa odrazilo na jej ďalšej životnosti. Vyzerá to teda tak, že Sony sa výlučne sústredí iba na domáce konzoly, kde chystá nástupcu megaúspešnej konzoly Playstation 4.

Zdroj: Dualshockers

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk