Table Top Tanks - Recenzia

 

Súčasná generácia handheldov je už od svojho uvedenia na trh pripravená na hry v rozšírenej realite, čo dokazujú aj pribalené AR karty. Hier tohoto typu však nie je mnoho a tých dobrých ako šafránu. Kam sa zaradí Table Top Tanks?

Sony so svojimi AR hrami zvolili celkom dobrú stratégiu – ponúkajú jednoduché hry za nízku cenu. Vývojári dostanú príležitosť naučiť sa pracovať s novou technológiou a zákazníci ich prešľapy za symbolickú cenu radi prehliadnu.

Table Top Tanks sa radí medzi akčné hry s tankami v hlavnej úlohe. Hrá sa kompletne v AR svete, pričom TTT poskytne dva režimy hry pre jedného hráča a pridáva aj multiplayer. Solo challenges je 15 levelov, ktoré majú za úlohu naučiť nás, ako sa dielko od Devils Details vlastne hrá. Po mapkách sa preháňajú až 4 tanky, pričom dôležité je mať k dispozícii dostatočne veľký a dostatočne osvetlený priestor. V opačnom prípade môže mať hra problémy so snímaním AR karty a s vytvorením herného prostredia. K dispozícii sú len tri herné módy, Capture the Flag, Two vs. Two a Last Man Standing. Umelá inteligencia je, našťastie, celkom šikovne spracovaná, a tak počítačom riadené tanky bojujú jeden proti druhému a nestáva sa bežne, že by sa všetci spikli proti nám.

Solo Creator je v podstate ten hlavný herný režim. Máme možnosť zahrať si na prednastavených mapách alebo si vytvárať vlastné – pomocou AR kariet ukladáme rozličné objekty a prekážky, a dokonca môžeme na hernú plochu položiť aj nejaký skutočný objekt a jednoduchým nastavením ho zapracovať do hry. Znovu môžeme hrať tie isté tri herné módy.

Čo sa týka multiplayeru, TT ponúka rovnaké tri herné módy, avšak až pre štyroch hráčov Ad-hoc. Hra je inak totožná so single playerom, dokonca môžeme používať aj vlastné vytvorené mapy. Problémy sú dedičné, slabý objektív Vity nereaguje dobre na zmenu vzdialenosti od AR kariet a s tým sa spájajú problémy s miznutím levelov.

Čo sa týka spracovania zvukov a grafiky, nič úžasné sme nečakali, a tak sme ani neboli sklamaní. Hra je jednoducho a účelne vyobrazená s celkom peknými modelmi, preháňajúcimi sa po našom stole a podlahe. Za tak nízku cenu, ktorá je nižšia ako mnoho „minis“ hier na PSN, sa naozaj nemáme na čo sťažovať. Práveže naopak, potešili trofeje, ktoré sú v hre integované. A to je pri hrách v cene do dvoch euro naozaj niečo nevídané.

cena
tvorenie herných máp
trofeje

nároky na priestor
problémy s kamerou
málo herných režimov
55%
ŽÁNER AR akčná hra
VÝROBCA Devils Details
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na PlayStation Network

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk