Toto všetko nám prinieslo PlayStation Experience: Kompletné zhrnutie

PSXPrvý ročník PlayStation Experience, podujatia špeciálne určeného pre platformu PlayStation, ktoré ešte stále prebieha v Las Vegas, nám včera večer v hlavnej časti programu prinieslo mnoho nových informácií a aj in-game záberov z hier prichádzajúcich k nám v budúcom roku. Okrem obrovských herných peciek svoje tituly predstavilo aj hneď niekoľko indie developerov a v prípade, že ste túto udalosť nestihli, všetky informácie môžete nájsť v tomto článku.


UNCHARTED 4

Celú udalosť odštartovalo Uncharted 4: A Thief´s End. Okrem vody bolo v ukážke vidieť aj nové mechaniky súbojov a pohybu, otvorenejšie prostredie, ktoré nám umožňuje rôzne riešenia situácii, čo v praxi znamená že nie vždy musíte robiť z Drake-a moderného Ramba. To, že zábery boli skutočne hrané live a že sa hra nachádza v pre-alpha štádiu, nám prezradila menšia chyba v textúrach, keď sa Drake prepadol pod mapu.  

Hra ale vyzerá aj tak úchvatne a Naughty Dog sľubuje, že ju budú ešte naďalej optimalizovať a ich cieľom je stabilných 30 FPS pri FullHD rozlíšení. Uncharted 4: A Thief´s End k nám príde exkluzívne na platformu PlayStation 4 a tešiť sa naň môžeme už v roku 2015. 


MLB 15

Ďalšou predstavenou hrou bolo MLB 15: The Show. Hra so sebou prinesie vylepšenú grafiky, pár nových prvkov a vylepšený online režim. MLB 15 sa taktiež zameria na osobnosť a emócie hráčov. Víziou tímu je priniesť vám ten najrealistickejší záźitok z bejzbalu. Po prvýkrát v histórii značky sa taktiež v hre objaví aj licencovaný výstroj. Okrem oficiálneho traileru, ktorý bol zverejnený počas hlavnej časti programu, bol v neskoršom vysielaní zverejnený aj Behind the Scenes trailer.


Destiny Expansion I

Bungie nám na PSX predstavilo nové DLC s názvom Dark Below, ktoré vyjde už tento utorok. K exkluzívnym zbraniam na PlayStation sa pridá aj zbraň The 4th Horseman a strike The Undying Mind. Vývojári podotkli, že exkluzívny obsah bude dostupný len pre PlayStation, a to minimálne do jesene 2015


Killing Floor 2

Tripwire Interactive si pripravilo pre hráčov na PSX obrovské prekvapenie. Oznámilo totiž príchod Killing Floor 2 na PlayStation 4. Tripwire vyzdvihlo spoluprácu so Sony a ich prístup k indie vývojárom. Majú vraj pri vývoji voľnú ruku a môžeme sa tešiť na mnoho eventov a obsahu zadarmo.


The Forest

Hra takmer z detského sna. Hrajte sa vonku, postavte si dom na strome, hrad, hádžte žabky... a kanibali, ktorí vás chcú zabiť. Presne o tomto je The Forest. Žiadne misie, NPC-čka a žiaden text uprostred obrazovky, ktorý vám prikazuje, čo teraz a čo potom. Najlepšie príbehy sú tie, ktoré hráči zažijú prirodzene a vývojári z Endnight Games to vedia. Vďaka PS4 Share funkcií môžete tieto príbehy zdieľať s priateľmi. V hre bude prítomný aj multiplayer a z vášho DS4 ovládača sa stane walkie-talkie, teda vysielačka. Presnejší dátum vydania zatiaľ nepoznáme.


Darkest Dungeon

2D RPG hra Darkest Dungeon pochádzajúca z Kickstarteru si našla svoju cestu aj na PlayStation 4. Gotická atmosféra, psychologické podtrhnutie, adventúra a soundtrack od Stuarta Chatwooda. Čo viac si priať? Hry sa dočkáme už v budúcom roku.


Bastion

Ďalšou skvelou správou je príchod hry Bastion na PlayStation 4 a PS Vita. Bastion bude fungovať na princípe Cross Buy, teda stačí vám jedna licencia hry pre hranie na PS4 aj PS Vita. Hry sa dočkáme v roku 2015. Titul ponúka vynikajúci story-telling, jednoduchú gameplay a príjemnú kreslenú grafiku.


Drawn To Death

Drawn to Death je skutočne zaujímavá hra. Pochádza od Davida Jaffeho, ktorý stál za projektami ako Twisted Metal a God of War. Hra sa odohráva v zošite stredoškolského študenta a teda obsahuje kreslenú, nie príliš zložitú grafiku. Ponúka deathmatch pre 4 hráčov, no pri vydaní môžeme očakávať viacero herných módov. Hra je ešte len v plienkach no hrateľné demo je dostupné na Playstation Experience a teda môžeme očakávať niekoľko gameplay ukážok. 


Orcs Must Die: Unchained

Orkovia. Orkovia všade. Takto by sa dala zrhnúť hra Orcs Must Die, hybrid tower defence a TPS. Princíp hry je jednoduchý. Zabite všetkých orkov, pokiaľ nezničia vami strážený objekt. Hra bude obsahovať aj multiplayer, v ktorom si zahráte aj za zlých Orkov. Verzia pre PlayStation 4 k nám zavíta v roku 2015. 


Severed

V tejto RPG hre zaujmete miesto bojovníka, ktorý sa stratil vo fantastickom svete. Hrdinka musí pozbierať informácie o svojom doterajšom príbehu, zatiaľ čo buduje daľsí, nový. Severed bude dostupný na Vitu v budúcom roku.


Shovel Knight

Ako väčšina vyššie spomenutých indie hier, aj tento kúsok prichádza pôvodne z PC. Hra bude poväčšine totožná s jej starším PC bratom, no pribudne aj exkluzívny obsah, ako napríklad postava Kratosa z God of War. Hra bude dostupná pre PS3, PS4 a PS Vita. 


Batman Arkham Knight

Jeden z väčších titulov predstavených na PSX bol aj nový Batman Arkham Knight. RocksteadyStudios si pre nás pripravilo nové zábery, kde môžeme vidieť nové mechaniky, ako napríklad Fear Takedown, nové gadgety počas vznášania a aj Batmobil. Predstavený bol taktiež PlayStation exkluzívny obsah, a to Scarecrow Nightmare Pack. Hry sa dočkáme už 2. júna 2015.


Suikoden II

Hra z dielne Konami, ktorá pochádza až z roku 1999, síce nebola svojho času až tak populárna, najmä kvôli nízkemu počtu vyrobených kusov, si našla svoju cestu na PSN v rámci PS one Classic. Titulu sa dočkáme už v utorok, 9. decembra.


Street Fighter V

Tak a teraz prekvapenie. Street Fighter V bude na konzolách exkluzivita pre PlayStation 4. No čo je ešte zaujímavejšie, dočkáme sa podobného prepojenia ako pri Portal 2, teda hráči na PS4 budú môcť bojovať proti hráčom na PC a naopak. Street Fighter V je ale však ešte stále v počiatočnom štádiu vývoja, a tak si na podrobnosti budeme musieť ešte počkať. Zatiaľ si však ale môžete vychutnať gameplay trailer zverejnený na PSX.


Super Time Force Ultra

Super Time Force Ultra je šialená hra ktorá vás prevedie až 6 časovými úsekmi, s množstvom unikátnych módov, hrateľných postáv a zberateľských vecí. STFU (Super Time Force Ultra, len pre upresnenie) prináša mechaniku ovládania času. Hráč môže kedykoľvek čas zastaviť, vrátiť sa niekoľko levelov dozadu a skočiť do hry s novou postavou, ktorú medzičasom odomkol. Hráte ale zároveň aj s postavou, s ktorou ste hrali predtým, čiže vlastne, ako to autori nazvali, single player co-op.


What Remains of Edith Fitch

WRoEF je zbierka krátkych príbehov o zakliatej rodine vo Washingtone. Každý príbeh prináša šancu zažiť život inej rodiny od roku 1900 až po súčasnosť. Tón príbehu je zakaždým iný, jediné, čo sa nemení je to, že hráte z pohľadu prvej osoby a vždy niekto umrie. Budete následovať príbeh Edith Finch a to, ako pátra po tom, prečo ona jediná z rodiny Finch ostala nažive. Hra bude exkluzívna pre PlayStation 4 a dočkáme sa jej až v roku 2016.  


No Man´s Sky

Všetkým dobre známa hra No Man Sky vyvíjaná štúdiom Hello Games nás prvýkrát ohúrila na výstave VGX v minulom roku. Tento sci-fi kúsok odohrávajúci sa vo vesmíre je takpovediac nekonečný. Hra sa skutočne ťažko opisuje a preto bude najlepšie, ak si na ňu pozriete trailer. Obsahovať bude mnoho planét, pričom každá bude mať svoje unikátne vlastnosti, faunu a flóru. Vedeli by ste si predstaviť podporu projektu Morpheus? Ktohovie, možno sa toho jedného dňa dočkáme. Dátum vydania No Man´s Sky zatiaľ nie je známy. 


The Order: 1886

Ostáva už len pár mesiacov do vydania The Order: 1886. Ready At Dawn Studios nám ukazuje opäť raz nové zábery. V 30-minútovej hrateľnej ukážke hlavný hrdina infiltruje vzducholoď s menom Agamemnon. Od zlaňovania vzducholode až po prestrelku v kuchyni, kapitola ukazuje rôznorodosť hrania, o ktorej hovorili autori v minulosti. Demo je hrateľné na PSX a nám ostatným teda ostáva dúfať, že video z neho sa objaví na internete. Zatiaľ si môžete vychutnať túto krátku ukážku. 

Fat Princess

Hra ponúkajúca coop až pre 4 hráčov, Fat Princess, ponúka hráčom rýchlu hack´n´slash akciu. Táto adventúra sleduje príbeh princeznej, ktorá musí poraziť Horkú Kráľovnú a opäť zmeniť svet na sladký a chutný. Titul prinesie nové vylepšenia pre vášu postavu ako brnenie, kúzla a iné doplnky. Vývojári z Fun Bits sú z hry nadšení a veria, že fanúšikom série prinesú plnohodnotné pokračovanie, ktoré si zaslúžia. Na ďalšie informácie o hre si musíme ale ešte pár týždňov počkať. 


Yakuza 5

Hra, ktorá už je nejaký ten rok dostupná, si konečne nájde svoju cestu aj na západ. Yakuza 5 bude dostupná na PS3 v roku 2015 a to pomocou digitálneho stiahnutia prostredníctvom PSN. Spolu aj s oznámením sa objavil aj nový trailer, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Spolu s Yakuzou 5 sa na PSN objaví aj Yakuza 4 a Yakuza: Dead Souls, a to už zajtra.  


Grim Fandango

Prečo by vás mala zaujímať hra, ktorá vyšla pred 16 rokmi? Tim Schafer pozná odpoveď a vytvoril menšie Q&A, ktoré si celé môžete prečítať na tomto odkaze. Remastered Edition k nám zavíta v januári 2015, a to na PS4 a PS Vita.

Tearaway: Unfolded

PS4 verzia hry Tearaway Unfolded prináša úplne nový zážitok, a to najmä vďaka ovládaču DualShock 4. Využitý bude najmä touchpad, ktorým pošlete vietor do papierového sveta, čím budete môcť odviať vašich nepriateľov alebo odhaliť skryté miesta. Hra pôvodne dostupná len pre PS Vitu vyhrala niekoľko ocenení a je jednou z desiatich najlepšie hodnotených hier pre PS Vitu. Hrateľné demo je prístupné na PSX a vy si medzičasom môžete vychutnať trailer na túto zábavnú hru. 

 

Okrem hier sme sa na PSX dočkali aj niekoľkých iných informácií. Project SkyLight je zameraný na prispôsobenie výzoru vašej PS4, a to za pomoci výmeny krytu konzoly. Jeho výmena je jednoduchá a tak si za pár sekúnd budete môcť zladiť konzolu s hrou, ktorú práve hráte. Kryty budú stáť 25$ a budú dostupné cez Sony Store.

Ďalšou novinkou sú tri hry zadarmo, jedna pre každé PlayStation, od EA. Na PS Vitu je zadarmo Need for Speed: Most Wanted, pre PS3 je dostupný Mirror´s Edge a pre PS4 to je Plants vs. Zombies Garden Warfare. No ponáhľajte sa, akcia platí len tento víkend.

Prvý ročník, ako sami vidíte, si pre nás nachystal kopu zaujímavých informácií. Event ale ešte stále trvá, a vy ho môžete naživo sledovať pomocou Playstation Twitch kanála. Limitovaná edícia PlayStation 4 20th Anniversary sa vypredala niekoľko minút po spustení jej predaja, no nezúfajte, stále máte šancu ju vyhrať pomocou našej súťaže, ktorej detaily sa dozviete už čoskoro. Stačí sledovať našu stránku.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk