Sony si už dáva pozor: Milióny na ochranu pred kyberútokmi

Sony si už dáva pozor: Milióny na ochranu pred kyberútokmi

 

Vo finančom reporte Sony povedalo, že sa chystá investovať približne 15 miliónov dolárov na vyšetrovanie kyberútokov, ktoré sa prednedávnom udiali, a tým posilní svoju ochranu do budúcnosti. Pri prípravách filmu The Interview, komédii o zabití severokórejského vodcu, sa hackeri dostali do Sony databázy. Výsledkom bolo zverejnenie informácií ohľadom filmu, softvéru, kódovania, finančných výsledkov a dokonca aj osobných údajov zamestnancov a používateľov PlayStation Network na internete. Používatelia, ktorým boli ukradnuté informácie, podali na Sony žalobu.

Minulý mesiac Sony rozdalo vyrovnanie v podobe mnohých hier a peňazí pre postihnutých účastníkov, a to v celkovej hodnote ďalších 15 miliónov dolárov. Pre Sony je táto skutočnosť veľkou stratou, ale nie čo sa financií týka, ale dôvery vo firmu ako takú. Sony Pictures, značka, ktorá utrpela najväčšiu stratu - z príjmu 206 563 365 dolárov na 20 401 320 dolárov z roku na rok.

Napriek tomu Sony hovorí, že táto strata nemá takmer nič spoločné s útokmi na ich firmu, iba so zlým hospodárením. Ostatné divízie naďalej profitujú, takže útoky majú asi veľa dočinenia s rapídnym poklesom. Ukradnuté videá zo Sony Pictures sa dajú jednoducho streamovať z rôznych webových stránok. Podľa portálu Torrentfreak.com bolo niekoľko filmov voľne dostupných ešte pred samotnou premiérou v kinách.

Vďaka tejto novej investícií do ochrany pred kyberútokmi by sa zisky firmy Sony mali vrátiť čoskoro do normálu.

Zdroj:  tomshardware

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk