Troll zmazal cez Share Play hráčovi Destiny postavy

Troll zmazal cez Share Play hráčovi Destiny postavy

 

Stretol sa s nimi snáď každý hráč online hier. Radi si do každého zarýpu, s chuťou znepríjemnia ostatným hráčom zážitok s jediným dôvodom - lebo ich to baví. Áno, ide o trollov. Skúsenosť mladého hráča len pripomína, prečo by sme si všetci mali vo virtuálnom svete dávať pozor na to, s kým sa spolu hráme.

Henry, 11-ročný chlapec, si užíval Destiny ako kopec iných hráčov. Mal tri postavy - Warlock level 31, Titan level 26 a Hunter level 23. Svoje hranie streamoval vďaka možnostiam PS4, no online svet sa jeho postavám stal osudným.

PlayStation 4 ponúka možnosť Share Play - hráč prenechá známemu z friend listu úplnú kontrolu nad svojou hrou. V tomto prípade dal Henry takto kontrolu nad svojím Destiny hráčovi s prezývkou KirmitTHEfrog. S týmto hráčom už dávnejšie nadviazal kontakt, hral s ním a bol to taký internetový kamoš. Kamarátstvo sa ale skončilo, keď KirmitTHEfrog zmazal Hernyho dve postavy z hry a na tretej mu zničil pár cenných zbraní a časti vybavenia.

Ako to celé prebiehalo, môžete vidieť v tomto videu. Ak sa vám ho nechce pozerať celé, preskočte na 13. minútu.

Developeri Bungie sa vyjadrili, že Henrymu nemôžu vrátiť vymazané postavy. Share Play je totiž dobrovoľná služba a Henry sa tak o Destiny podelil s plným vedomím toho, čo sa môže stať. Zároveň ostatných hráčov vyzývajú k tomu, aby si dali väčší pozor pri online interakcii s ľuďmi.

Zdroj:  eurogamer.net, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk