Je to oficiálne: Silent Hills sa stal minulosťou

Je to oficiálne: Silent Hills sa stal minulosťou

Aktualizovaná správa: Konami oficiálne potvrzduje zrušenie vývoja Silent Hills. "Konami sa zaväzuje vytvárať nové tituly série Silent Hill, avšak projekt Silent Hills vytváraný Guillermo del Torom a obsahujúci podobu Normana Reedusa už nebude ďalej pokračovať vo vývoji. Čo sa týka Kodžimy a Del Tora ako vývojárov titulu, diskusie ohľadom ďalších projektov série sú v súčasnosti v plnom prúde, a tak, prosíme, ostaňte naladení na ďalšie ohlásenia"

Pôvodná správa

Bolo Silent Hills definitívne zrušené? Nebude už Konami pokračovať vo vývoji tejto hry, ktorej desivé demo nazvané P.T. vystrašilo prakticky celý herný svet? Odpovede na tieto otázky stále nepozná nik, a o nič múdrejší nie sme ani z odpovedí na otázky, ktoré Konami poslalo Eurogameru vo forme Q&A. Spoločnosť síce zrušenie nepotvrdzuje, no na otázky reaguje chladne diplomaticky. Jedno ale už oficiálne vieme, Konami bude aj naďalej podporovať sériu Silent Hill novými hrami.

Na druhej strane sa spolutvorca Silent Hills, uznávaný režisér Guillermo del Toro, pred pár dňami na udalosti San Fransisco Film Society úprimne vyjadril, že sa hra nekoná. Ak sa jeho slová potvrdia, môžeme teda zabudnúť na názov Silent Hills, zabudnúť na spoluprácu medzi ním a Hideom Kodžimom a zabudnúť aj na herca Normana Reedusa. Dokedy bude Konami ešte mlčať?

Q&A poslané Eurogameru

 • "Prečo zmizol obrázok Normana Reedusa z oficiálnej stránky?
  Pretože náš kontrakt s ním už vypršal.

 • Prečo už nie je P.T. dostupné na PlayStation Network?
  Pretože doba distribúcie dema už vypršala.

 • Čo sa stane so značkou SILENT HILL?
  Konami Digital Entertainment Co., Ltd. bude pokračovať vo vývoji série SILENT HILL.

 • Čo sa stane s P.T.?
  P.T. bolo čisto vytvorené ako hrateľný teaser pre SILENT HILL.

 • Čo myslíte tým "hrateľný teaser"?
  Hrateľný teaser bola skúšobná verzia SILENT HILLS vytvorená za účelom poskytnutia hráčom nápad tohto herného konceptu.

Zdroj:  Eurogamer, PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk