Jeden z hackerov stojacich za útokmi na PSN a Xbox Live sa vyhne väzeniu

Jeden z hackerov stojacich za útokmi na PSN a Xbox Live sa vyhne väzeniu

 

Určite si spomínate na december, keď boli služby PSN a Xbox Live neustále v problémoch a pravidelne padali. Servery boli pod útokom hackerov zo skupiny Lizard Squad a jeden z nich - Julius Kivimaki - bol po odhalení zatknutý.

Fínsky mladík (17), ktorý vystupoval pod nickmy "Zeekill" a "Ryan", bol podľa tamojších novín obvinený z neuveriteľných 50 700 počítačových zločinov. Napriek tomu ho súd neposlal za mreže, dostal ale dvojročnú podmienku a bola mu uložená povinnosť podieľať sa na boji proti kybernetickej kriminalite.

Kivimaki v interview pre Sky News tvrdil, že ich cieľom bolo len upozorniť na slabú ochranu osobných údajov zákazníkov zo strany Sony a Microsoftu. Pravdivosť týchto slov je ale otázna, keďže ak by im skutočne šlo o zlepšenie bezpečnosti, dali sa použiť šikovnejšie spôsoby ako len preťažovanie serverov, ktoré pod nátlakom  padli a jediný skutočný efekt bol negatívny zážitok hráčov, ktorých práva mali byť údajne takto chránené. Po DDOS útokoch sa Sony ospravedlnilo hráčom piatimi dňami PS Plus navyše a 10% zľavou na nákup v PS Store.

Zdroj: eurogamer.net, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk