Predaje konzol lámu rekordy, kto je vo vedení?

Predaje konzol lámu rekordy, kto je vo vedení?

 

Predaje videoherných zariadení sú v Spojených štátoch za posledné ročné obdobie o 11 percent, respektíve 1,12 miliardy dolárov vyššie, čo pomohlo rozvoju tohto odvetvia.

Predaje za november prekonali rekordy decembra 2014. Predaje ôsmej generácie konzol vzrástli o 22 percent, zatiaľ čo predchádzajúcej generácie zariadení klesli až o 76 percent. Na celkových predajoch sa najnovšia generácia podieľa úctyhodnými 93 percentami a za posledných 25 mesiacov sa tejto generácie predalo o 47 percent viac než všetkých zariadení siedmej generácie dokopy. Za ôsmu generáciu sa v rámci týchto štatistík považujú PlayStation 4, Xbox One a WiiU. Tieto fakty hovoria hlavne o tom, ako veľmi sa celé odvetvie rozrástlo a že hráčov je teraz oveľa viac než v minulosti.

Sony potvrdilo, že práve PlayStation 4 bola najpredávanejšou konzolou novembra. Toto je opačný scenár minulého roku, keď vyhrával v predaji Xbox One. PlayStation 4 sa v USA predalo ešte pred zľavami spojenými s Black Friday vyše 30 milón kusov. Predaje vraj stále rastú, a to najrýchlejšie v histórii spoločnosti.

Ani Xbox One na tom nie je zle, hoci trochu zaostáva. Pre Microsoft bol november najlepším mesiacom, čo sa týka predajnosti nielen konzol, ale aj hier a vyťaženia Xbox Live. O 44 percent viac hodín využívania Xbox Live a 72-percentný rast predajov za obdobie august až november v porovnaní s týmto obdobím za rok 2014 zlomili všetky rekordy, ktoré Microsoft v tejto oblasti mal.

Najpredávanejšou hrou za november sa stal titul Call of Duty: Black Ops 3, čiže sa mu podarilo prekonať aj veľmi populárneho giganta Fallout 4. Prvá desiatka vyzerá takto:

  1. Call of Duty: Black Ops 3
  2. Fallout 4
  3. Star Wars Battlefront 2015
  4. Madden NFL 16
  5. NBA 2K16
  6. FIFA 16
  7. Need For Speed 2015
  8. Halo 5: Guardians
  9. Assassin’s Creed: Syndicate
  10. Just Dance 2016
Zdroj: vgchartz.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk