Epizódy remaku Final Fantasy VII budú inšpirované minisériou Final Fantasy XIII

Epizódy remaku Final Fantasy VII budú inšpirované minisériou Final Fantasy XIII

 

Ak ste sa báli, že jednotlivé časti budú trvať ako epizódy hier od Telltale, tak si môžete s úľavou vydýchnuť.

Keď bol pred rokom ohlásený remake Final Fantasy VII, celý herný svet s nadšením hovoril len o tom. Keď časom vyšlo na povrch, že vzhľadom k rozľahlosti hry ju Square Enix rozdelí na nieľko častí, celý herný svet znova hovoril len o tejto hre, no s tým rozdielom, že predchádzajúce nadšenie vystriedala zlosť. Pádne argumenty tvorcov rozhodne netreba ignorovať, pretože pretvorenie tak obrovskej hry do 3D grafiky na úrovni Final Fantasy XV by si vyžiadalo strašne veľa času a určite by s tým boli spojené aj mnohé dizajnové problémy.

Rozdelenie na niekoľko dielov síce na prvýkrát zabolelo, no čím viac sa o tomto systéme dozvedáme, tým viac treba uznať, že sa vývojári rozhodli pre správnu vec. Najnovšie informácie hovoria o tom, že epizód nebude veľa a že každá z nich vydá na samostatnú hru. Ako príklad bola použitá subséria Final Fantasy XIII, ktorej štruktúra príbehu bola viac-menej rozvinutá na tri hry Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2 a Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Každá z epizód Final Fantasy VII Remake tak bude plnohodnotnou a rozsiahlou hrou.

Otázkou ostáva, akým spôsobom chcú vývojári naplniť obsah. Pridané budú pravdepodobne vedľajšie úlohy a možno aj nové minihry, no vzhľadom na spin-offy v podobe Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII a Crisis Core: Final Fantasy VII sa možno pokúsia o implementáciu ich príbehových prvkov. Aj keď to bude musieť byť urobené skutočne s citom, aby sa nenarušila podstata a zvraty pôvodného príbehu.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk