Detaily o update 4.00 pre PS4 odhalené

Detaily o update 4.00 pre PS4 odhalené

 

Čaká nás vynovenie vzhľadu, podpora zložiek a mnoho ďaľšieho

Sony oznámilo, že beta testovanie novej aktualizácie softvéru pre PS4 sa začne už čoskoro. Update pod názvom Shingen dostal číslo 4.00, čo znamená, že môžeme očakávať výrazné zmeny.

Vylepšenie používateľského rozhrania

Nové rozhranie by malo priniesť mnoho výrazných, ale aj nenápadných zmien, ktoré majú uľahčiť používanie. Má si však stále zachovať pôvodný štýl.

Rýchle menu

Redizajnu sa dočká aj menu, ktoré sa robrazuje podržaním stredného tlačidla Dualshocku. Menu po novom nebude zakrývať celú plochu obrazovky, čo pomôže najmä pri online hrách, ktoré sa nedajú pozastaviť. Taktiež v ňom bude vyditeľných viac informácií ako predtým, a obsah sa bude dať dokonca prispôsobovať.

Menu zdieľania

Toto menu sa dočkalo podobných zmien ako rýchle menu, teda taktiež bude zakrývať iba časť obrazovky a zároveň zrýchli proces ukladania screenshotov a videí.

Zložky a organizácia knižnice

Aktializácia umožní aj delenie hier a iných aplikácií do zložiek, čo bolo jednou z najžiadanajších funkcií, ktorá PS4 stále chýbala. Taktiež sprehľadní knižnicu a pridá nové možnosti filtrovania obsahu.

Vylepšenia trofejí

Pribudne aj možnosť prezerať si svoje trofeje aj bez pripojenia k internetu, čo určite poteší lovcov trofejí s nespoľahlivým pripojením. Tiež bude možné prezerať si obsah skrytých trofejí, čo uľahčí ich zbieranie, keďže doteraz ich bolo potrebné vyhľadávať na internete.

Používateľský profil

Zmeny sa dočká aj vzhľad používateľských profilov. Stav trofejí bude lepšie vyditeľný a bude možné aj pridať si vlastný obrázok pozadia profilu.

Sony ďalej sľubuje, že samotný update bude obsahovať ešte viac nových funkcií, o ktorých bude informovať v nasledujúcich týždňoch a beta testerom dostupné nebudú.

Zdroj: Playstation.Blog

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk