Online hra Dead Star vypína servery už 7 mesiacov po vydaní

Online hra Dead Star vypína servery už 7 mesiacov po vydaní

 

Zároveň bola hra stiahnutá aj zo Steamu a Playstation Store.

Armature Studios oznámili, že 1. novembra vypnú multiplayerové servery svojej nedávno vydanej hry Dead Star. Keďže bola zameraná primárne na multiplayer, tak sa po odstavení serverov stane, s výnimkou tutoriálu, prakticky nehrateľná. Spolu s týmto ohlásením bola hra zároveň stiahnutá z predaja na PC aj PS4.

Vypíname hru jednoducho preto, že cena jej údržby už prevyšuje jej príjem. Toto rozhodnutie sa nám nerobilo ľahko a je to pre mňa veľmi smutné. Armature vložilo veľa času, lásky a prostriedkov do hry aj komunity a sme našej komunite veľmi vďační za ich podporu, vďaka ktorej sme fungovali až doteraz.

Jack Mathews, operačný riaditeľ Armature Studios

Napriek tomu, že Dead Star bola po aprílovom vydaní voľne dostupná všetkým predplatiteľom PS Plus si nedokázala udržať potrebnú hráčšku základňu na PS4 ani PC. V poslednom čase tak bolo veľmi obtiažne vôbec nájsť dostatok hráčov na hru.

Bohužiaľ, za každou úspešnou online hrou sú desiatky ďaľších, ktoré upadnú do zabudnutia. Jednou z nich sa tak čoskoro stane aj príznačne nazvaná Dead Star.

Zdroj: Kotaku

Ďalšou tohtoročnou hrou, na ktorej sa Armature podieľalo je ReCore. Prečítajte si našu recenziu:

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk