Naughty Dog upresňuje všetky zmeny v The Last of Us a Uncharted 4 na PS4 Pro

Naughty Dog upresňuje všetky zmeny v The Last of Us a Uncharted 4 na PS4 Pro

 

Hry od štúdia Naughty Dog, ktoré už teraz patria medzi najlepšie vyzerajúce hry na konzole budú na PS4 Pro vyzerať ešte lepšie.

Scott Lowe zo štúdia Naughty Dog dnes prostredníctvom Playstation Blogu špecifikoval vylepšenia, ktorých dočkáme pri hraní ich hier na PS4 Pro.

Keď sme sa dozvedeli o PS4 Pro, nevedeli sme sa dočkať toho, ako zvýšime úroveň uveriteľnosti v našich hrách. Našim prvým krokom bolo pridanie podpory PS4 Pro pre Uncharted 4, The Last of Us Remastered a The Last of Us: Left Behind už v prvý deň po vydaní. Či už vlastníte 4K HDR displej, normálny 4K displej, alebo 1080p displej, budete môcť využiť benefity PS4 Pro s našimi novými hernými aktualizáciami.

Scott Lowe, Senior Communications Manager, Naughty Dog

Uncharted 4, PS4 Pro

Hlavným vylepšením je samozrejme rozlíšenie, vďaka ktorému bude obraz ostrejší a jasnejší, čím lepšie vyniknú textúry a modely postáv, ako aj prostredie hry. Pre majiteľov 4K displejov pobeží Uncharted 4 pri rozlíšení 1440p a 30 FPS (pôvodne 1080p) v hre jedného hráča a 1080p a 60 FPS (pôvodne 900p) v multiplayeri.

The Last of Us Remastered ponúkne dve možnosti hrania na PS4 Pro - plné 4K rozlíšenie pri 30 FPS ako v pôvodnej hre, alebo 1800p pri 60 FPS. Digital Foundry však informoval, že v tomto móde má aj Pro v niektorých momentoch problém udržať stabilných 60 FPS, nejedná sa však o veľmi závažné prepady výkonu.

The Last of Us Remastered, PS4 Pro

Používatelia PS4 Pro s 1080p displejom nemusia vešať hlavu, pretože obe hry budú renderované vo vyššom rozlíšení a následne "downscalenuté" na 1080p, čoho výsledkom sú jemnejšie hrany, rovnako ako pri použití antialiasingu.

Ďalším zlepšením, ktoré si môžu vyskúšať aj majitelia klasickej PS4 je podpora HDR, ktorá na na televízoroch s touto technológiou zväčší rozsah zobrazených farieb aj jasu. Exotické krajiny v Uncharted tak budú farebnejšie a tmavé podzemia v The Last of Us temnejšie.

Uncharted 4, PS4 Pro

Nakoniec PS4 Pro umožní aj podporu 4K foto módu, pomocou ktorého dokážeme vytvárať screenshoty v rozlíšení až 4K, umožní streamovanie oboch hier až v kvalite 1080p a 60 FPS a taktiež umožní aj vytvárenie a zdieľanie herných záznamov v 1080p a 30 FPS.

Ďalšie hry, ktoré dostanú grafické vylepšenie pre PS4 Pro nájdete tu:

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk