PS Now podpora končí na väčšine podporovaných zariadeniach

PS Now podpora končí na väčšine podporovaných zariadeniach

 

PlayStation Now je cloud gamingová služba, ktorá umožňovala hrať vyše 400 PS3 hier vďaka streamu na rôznych zariadeniach. Stačila vám PS Vita, PS4 alebo podporovaná TV a mohli ste si vychutnať rozsiahlu knižnicu starších hier. V blízkej budúcnosti ale prejde PlayStation Now veľkou zmenou.

15. augusta sa skončí podpora PS Now na väčšine zariadení, ktoré túto službu teraz podporujú. Hlavným dôvodom je podľa hovorcov spoločnosti fakt, že sa chcú zamerať na skvalitnenie služby na PS4 a PC a ostatné platformy tak budú musieť opustiť.

Konkrétne to znamená, že si v lete službu nespustíte na:

  • PlayStation 3
  • PlayStation Vita a PlayStation TV
  • žiadnych modeloch Sony Bravia TV z rokov 2013, 2014, 2015
  • žiadnych Sony Blu-ray prehrávačoch
  • žiadnych Samsung TV
  • podpora skončí aj na Sony Bravia TV z roku 2016 a to už 1. apríla

Služba nepatrila medzi tie najkvalitnejšie, čo sa cloudového hrania týka, no svojich fanúšikov určite mala. Mnohí si mysleli, že by mala byť súčasťou PlayStation Plus a teraz o tom hovoria ešte viac, nakoľko končí podpora na tak veľa zariadeniach. Ako sa bude vyvíjať cena a kvalita PlayStation Now uvidíme ale až v budúcich rokoch. No ak patríte medzi fanúšikov, ktorí si PS Now užívali na niektorom zo spomenutých zariadení, Sony sa ospravedlňuje za nepríjemnosti a odporúča zrušiť predplatné tak, aby skončilo pred 1. aprílom, respektíve 15. augustom, podľa toho, na akom zariadení hráte.

Netreba sa ale báť, PS Now bude naďalej dostupné na PC a PS4 a všetky uložené pozície z hier budú zdieľané aj na týchto platformách, čo je aspoň mierna útecha pre hráčov, ktorých sa dotkne táto zmena.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk