Horizon Zero Dawn je najpredávanejšou novou značkou na PS4, už sa pracuje na príbehovom rozšírení

Horizon Zero Dawn je najpredávanejšou novou značkou na PS4, už sa pracuje na príbehovom rozšírení

Štúdio Guerrilla Games je veľmi potešené úspechom hry.

Sony dnes zverejnilo údaje o predajnosti ich novinky Horizon Zero Dawn a majú sa veru čím chváliť. Hra za prvé dva týždne od vydania predala už viac ako 2,6 miliónov kusov, čo z nej robí najpredávanejšiu hru od štúdií Sony pre Playstation 4, ktorá nie je súčasťou už zabehnutej série.

Štart Horizon Zero Dawn predstavuje zároveň aj najúspešnejšie uvedenie na trh pre štúdio Guerrilla Games. Na konzole PS4 predbehol Horizon v predajnosti iba Uncharted 4, ktorému sa podarilo predať 2,7 miliónov kusov za prvý týždeň predaja.

Sme nadšení, že Horizon Zero Dawn bol dobre prijatý kritikmi aj hráčmi. Hru sme vyvýjali s láskou, a tak je pre nás veľkým uspokojením vidieť, že v hernej verejnosti vyvoláva rovnakú dávku vášne a zapálenia, akú sme cítili my počas vývoja. ... Toto je iba začiatok príbehu Aloy a nášho skúmania sveta Horizon Zero Dawn. Tím už tvrdo pracuje na rozšírení tohto príbehu.

Hermen Hulst, výkonný riaditeľ Guerrilla Games

Nadšenie prejavil aj Shawn Layden, predseda predstavenstva Sony Interactive Entertainment.

Guerrilla vytvorila hru, ktorá je výnimočná a reakcia videná u fanúšikov - od hodín streamovania po záplavu zdieľaných fotografií - ukazuje to, aká je hra pôsobivá.

Shawn Layden, predseda predstavenstva SIE Worldwide Studios
Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk