Potvrdené: The Last of Us 2 bude mať multiplayer

Potvrdené: The Last of Us 2 bude mať multiplayer

 

Populárny mód Factions sa vracia.

Napriek tomu, že viaceré hry sa v súčasnosti odvracajú od režimov pre viacerých hráčov a nasledujú trend kompletnej dominancie singleplayeru, dvere štúdia Naughty Dog ostávajú pre súčasnú módu zatiaľ zatvorené.

Anthony Newman, jeden z dvojice mužov stojacich na čele vývoja velikášskeho titulu The Last of Us Part II, v spontánnom rozhovore pre web Gamespot (nechcene) prezradil, že chystané pokračovanie apokalyptického príbehu s hlavnou hrdinkou Ellie bude obsahovať element multiplayeru.

Factions sa vracia,“ vyslovil sa Newman so značným nádychom entuziazmu v spomínanom interview. Jeho kolega a druhý vedúci vývojár Kurt Margeneau však s kvapkami potu na čele takmer okamžite krotil nadšenie svojím tvrdením, že Newmanove slová by mali byť interpretované so značkou dávkou rezervy.

„Multiplayer je späť,“ vyhlásil Margeneau, avšak v momente dodal, že „detaily ohľadom jeho formy zatiaľ zverejnené nebudú, napriek tomu si však môžete byť istí, že multiplayer v hre bude.“

Napriek vyslovenej kategorickej podmienke a až takmer komickému chaosu vo verejných vyhláseniach hlavných tvorcov druhej časti série The Last of Us možno s relatívnou určitosťou usúdiť, že titul pripravovaný exkluzívne pre konzoly PS4 bude doplnený o multiplayer mód Factions.

Ako upresňuje web Polygon, režim pre viacerých hráčov je navrátilcom z originálneho dielu The Last of Us, ktorý s Factions vyrukoval v roku 2013. Mód sa objavil aj v konfigurovanej verzii hry pre PS4, známej aj ako The Last of Us Remastered.

Factions sa niesol v znamení zaužívaných herných typov „deathmatch“ a „team deathmatch“, ktoré sú zlatým štandardom viacerých známych multiplayerov.

Naughty Dog svoj režim pre viacerých hráčov navyše obohatil o koncept „metagamingu“ s vlastným príbehom,  ktorý hráčov odmeňoval rozličnými perkmi v prípade opakovaných úspechov.

Korenistý mix emócií a brutálnych bojov o prežitie sľubovaných trailermi The Last of Us Part II sa tak pravdepodobne prenesie aj do klanových vojen multiplayeru. Otáznym však ostáva, či systém platených DLC doplnkov bude aplikovaný aj v novej verzii Factions.

Pôvodný multiplayer totiž pre iniciovanie mikrotransakcií v rámci hry zožal skľučujúcu vlnu kritiky. Vypočuje Naughty Dog rezonujúci hlas skupiny kritikov? Dokáže štúdio odolať lákavej vôni DLC profitov?

Situáciu budeme priebežne monitorovať.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk