Sony poslal do obchodov takmer 83 miliónov PS4. Plus predplatiteľov však ubudlo

Sony poslal do obchodov takmer 83 miliónov PS4. Plus predplatiteľov však ubudlo

 

Sony prezentovalo svoje čísla za posledný kvartál a zdá sa, že z Playstation 4 sa nám stane druha najpredávanejšia konzola histórie.

PlayStation sa Sony vypláca, nakoľko je to pre nich pravidelne najziskovejšia divízia zo všetkých. A inak to nie je ani v ich Q1 2018 (1. apríl – 30. jún 2018). Za toto obdobie Sony predalo do obchodov 3,2 milióna konzol, čo dáva celkový počet 82,2 milióna. Zdá sa, že predajnosť konzoly sa nezastavuje a to aj napriek tomu, že Sony ešte ani neohlásila nijakú formu permanentného zníženia ceny svojich konzol.

Sony plánuje predať do konca fiškálneho roka (Marec 2019) 17 miliónov konzol. Firma taktiež skonštatovala výrazný nárast digitálnych nákupov zákazníkov, kde sa zisk oproti rovnakému obdobiu v minulom roku zvýšil o 100 milárd Yenov. Sony predala 40,6 milióna kópií hier z čoho bolo 43% digitálnych kópií, čo značí, že fyzické kópie hier kvartál po kvartáli strácajú podiel.

Jediné negatívum správy je to, že počet predplatiteľov PlayStation Plus, ktorá je jedným z hlavných zdrojov príjmu pre Sony sa znížil o 300 tisíc z 34,2 milióna na 33,9 miliónov. Sony taktiež neprezradili počet predaných kusov PlayStation VR.

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk