Chystá sa remaster kultovej klasiky Castlevania: Symphony of the Night na PS4?

Chystá sa remaster kultovej klasiky Castlevania: Symphony of the Night na PS4?

 

Počkať, to sa Konami stále zaoberá hrami?

Na stránkach kórejskej ratingovej agentúry sa objavila hra Castlevania Requiem: Symphony of the Night & Rondo of Blood pre konzolu PlayStation 4. Keďže podobné "objavy" sa len málo nakoniec ukážu ako nepravdivé, môžeme čakať, že Konami vydá klasiku klasík Castlevania: Symphony of the Night na PlayStation 4 v nejakej podobe. Či už pôjde o port alebo o remaster, to sa dozvieme časom. Osobne by som ale bral pekný remaster.

V názve ste si mohli všimnúť zvláštne slová "Rondo of Blood". Tie označujú hru Castlevania: Rondo of Blood, ktorá vyšla len v Japonsku na PC-Engine 4 roky pred vydaním Symphony of Night. Tieto dve hry by mali vyjsť spolu v spoločnej edícii Castlevania Requiem a dôvodom tohto spojenia je, že hry na seba nadväzujú. Symphony of the Night je priamym pokračovaním Rondo of Blood. Symphony of the Night dokonca na začiatku ponúka hráčom prejsť prepracovaným záverečným levelom Rondo of Blood a to vrátane finálneho boss fightu.

Castlevania: Symphony of the Night bola jednou z hier, ktorá zadefinovala pojem metroidvania

Castlevania: Symphony of the Night vyšla v roku 1997 pôvodne na PlayStation, no neskôr sa dostala aj na Sega Saturn a Xbox 360. Momentálne je dostupná ako PS Classic na PlayStation 3 a PSP cez PS Store a na Xbox 360 cez Xbox Live. Castlevania: Rondo of Blood bola vydaná v roku 1993 len v Japonsku na PC Engine. K nám sa dostala o niekoľko rokov neskôr vo forme VC hry na Nintendo Wii.

Natíska sa taktiež otázka, či nepôjde len o znovuvydanie PSP verzie Castlevania: Symphony of the Night, ktorá pri sebe obsahovala aj Castlevania: The Dracula X Chronicles, čo bol PSP remake SNES remaku Blood of Rondo nazvaného Castlevania: Dracula X. Nebojte sa, aj ja som z tých názvov a vydaní poriadne zmätený.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk