Red Dead Redemption 2 bude jedna veľká interaktívna ZOO

Red Dead Redemption 2 bude jedna veľká interaktívna ZOO

Okolo 200 druhov zvierat bude čakať v Red Dead Redemption 2 na každého, kto sa rozhodne vstúpiť do divočiny.

Zabudnite na klobúky, prestrelky v meste, popíjanie v bare, prepad banky, kempovanie a iné potešenia, ktoré z westernov poznáme. Veľkou súčasťou Divokého západu bola neskrotná divočina a lov. Vývojári na to nezabúdajú a hráčom sa aj túto časť života kovbojov pokúsia sprostredkovať čo najdôveryhodnejšie.

Základom je fakt, že v hre bolo vytvorených okolo 200 druhov zvierat, či už ide o štvornohé potvory, vtáky alebo ryby. Všetky zvieratá majú jedinečné správanie a spôsob interakcie medzi sebou. Niektoré zvieratá sa budú medzi sebou loviť, pohybovať sa vo svorke, iné budú samotárske. Taký kojot alebo vlk bude málokedy sám, medveď zaútočí iba keď sa bude cítiť ohrozený, bizóny budú s radosťou pobehovať po pláňach. Ako aj v reálnom živote, na niektoré z nich natrafíte cez deň a niektoré vám skrížia cestu až keď sa prebudia po západe slnka.

Red Dead Redemption 2 ale nebude iba prechádzkou v ZOO, zvieratá tu budú zohrávať väčšiu úlohu a tou bude lov. Svoju korisť bude treba sledovať a dať pozor, aby nezavetrila prichádzajúceho lovca. Po úspešnom zásahu sa bude musieť hráč rozhodnúť, čo urobiť s korisťou. Najčastejším dôvodom na lov bude ale potreba potravy alebo peňazí.

Každý druh zvieraťa má vlastnú animáciu toho, ako je stiahnuté z kože. Väčšie zvieratá musia byť dokonca pred prevozom naporcované a hráč ich musí fyzicky preniesť buď do tábora alebo k obchodníkovi, pokiaľ chce za lov niečo zarobiť. Po tom všetkom ale treba po sebe upratať. Ak necháte koňa špinavého od krvi, stane sa ľahkou návnadou pre agresívnejších predátorov, ktorí sa v divočine skrývajú.

Red Dead Redemption 2 vychádza 26. októbra na PS4 a Xbox One. Na PC sa hry možno nedočkáme a možno dočkáme, podľa toho, ako sa vyspia vydavatelia a vývojári, respektíve Rockstar.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk