Svetový rekordér získal už viac ako 1600 platinových trofejí

Svetový rekordér získal už viac ako 1600 platinových trofejí

 

Hakam „Hakoom“ Karim stihol zahrať viac ako 2500 hier.

Zbieranie achievementov a trofejí je pre niektorých hráčov (vrátane mňa) veľmi zábavnou činnosťou. Veľa autorov hier to chápe, a tak získanie všetkých achievementov a trofejí v niektorých hrách je šialene ťažká úloha, ktorá zaberá desiatky až stovky hodín času. 

A potom je tu Bahrajnský hráč Hakam „Hakoom“ Karim, z ktorého majú v Sony určite radosť. Nedávno mu totiž bol priznaný oficiálny svetový rekord v počte získaných platinových trofejí na konzolách Playstation. Počet, ktorý získal je k 19. septembru 2018 neuveriteľných 1691 (počas doby písania článku sa to dokonca vyšplhalo na 1721 platinových trofejí). Iba pripomínam, že platinová trofej sa udeľuje za získanie všetkých trofejí v hre.

Karim získal 70 249 trofejí pri hraní 2525 hier. A jeho vyjadrenie? „Ostatní sa možno cítia zahanbene, že hrajú toľko hier, pretože sú slabí a nemajú ducha. Boja sa o to, čo o nich povedia ostatní ľudia. Mňa to nezaujíma a to je to, čo nás „trophy hunterov“ zviditeľňuje.“

Len pre porovnanie, v Xbox ekosystéme nie sú trofeje, ale achievementy a každá hra je štandatne vydávaná s celkovým počtom 1000 Gamerscore. Ja mám (slabých) 172 925 Gamerscore. Rekord na Xbox platforme drží Stallion83, ktorý stihol získať 1 965 420 Gamerscore pričom získal 71 289 achievementov v 2942 hrách.

Zdroj: gamesradar.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk