NPD: Spider-Man je obrovským úspechom, no ani ostatné hry sa nestratili

NPD: Spider-Man je obrovským úspechom, no ani ostatné hry sa nestratili

 

Jeseň je zatiaľ úrodná nie len na kvalitu hier ale aj na ich predaje.

Skupina NPD, ktorá robí štatistiky predaja konzol a hier na americkom trhu zverejnila štatistiky za mesiac september. A asi nikoho neprekvapí, že najpredávanejšou hrou za tento mesiac sa stala PS4 exkluzivita Spider-Man. Táto hra od Insomniacu sa zároveň stala najrýchlejšie predávajúcou sa PS4 exkluzivitou a siedmou najväčšou exkluzivitou v histórii konzol Playstation. Hra je momentálne treťou najpredávanejšou hrou v tomto roku.

Na druhom mieste v septembri sa umiestnil tento ročník NBA 2K19. Hra sa stala najrýchlejšie predávajúcou sa športovou hrou v histórii. Na treťom mieste sa umiestnil Assassin’s Creed: Odyssey, pričom predaje tejto hry boli vyššie ako u Origins. Štvrtá skončila FIFA 19, piaty Shadow of the Tomb Raider pričom hra zaznamenala druhý najrýchlejší odbyt kusov v sérii.

Na siedmom mieste debutoval štvrtý diel Forzy Horizon, ktorá sa stala najrýchlejšie predávajúcou sa hrou v sérii a taktiež najrýchlejšie predávajúcou sa pretekárskou hrou na konzole Xbox One. Spolu s Assassin's Creed však mali nevýhodu v tom, že vyšli až na konci meraného obdobia (meralo sa od 2.9 do 6.10). Úspech Forzy Horizon 4 podčiarkuje aj to, že hra sa stala narýchlejšie predávajúcou sa hrou v sérii aj napriek tomu, že hra bola hneď v deň vydania pridaná do Xbox Game Passu.

Najpredávanejšou konzolou sa stal Playstation 4, na druhom mieste skončil Xbox One, pričom prekvapujúco, Xbox One X mal väčší podiel predaja, ako jeho menej výkonný, no lacnejší S braček. Na treťom mieste skončilo Nintendo Switch.

Zdroj: twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk