Red Dead Redemption 2 sa zaradzuje medzi úplnú špičku najlepšie hodnotených hier všetkých čias

Red Dead Redemption 2 sa zaradzuje medzi úplnú špičku najlepšie hodnotených hier všetkých čias

 

Čakal z nás snáď niekto iné?

Po niekoľkoročnom teasovaní, čakaní a hypovaní dnes vyšli recenzie na akciu Red Dead Redemption 2, ktoré svojimi vysokými známkami zaradzujú hru medzi tie najlepšie hodnotené hry všetkých čias, kde doteraz kraľovali Super Mario Odyssey, Super Mario Galaxy, prvý SoulCalibur alebo aj The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Jednotlivé známky prakticky neklesajú pod 90% a celkovo v priemere sa známka dostáva vysoko nad 97%, v prípade oboch verzií PS4 a XONE.

Takže čo je na RDR 2 také dobré? Jednoducho všetko. Keď si prelistujete recenzie, zistíte, že hra nemá v podstate žiadnu výraznú chybu. Všetko, čo Rockstar sľúbil, to priniesol a z toho dôvodu hra prináša otvorený svet, aký nemá obdoby. Osobne som hru nehral a toto nemá byť recenzia, no skutočne sa nedá o hre na základe recenzií hovoriť nič iné, než len slová totálnej chvály.

IGN hru poznačuje za jednu z najlepších singleplayerových hier tejto generácie, GameInformer hru označuje za technický triumf, ktorý by mal zažiť každý hráč, WeGotThisCovered a God is a Geek sa súčasne nechávajú počuť, že hra bude vysokocenená ešte dlhé roky po vydaní a taký The Digital Fix považuje RDR 2 za jednu z najlepších hier všetkých čias vôbec.

Budeme sa raz o Red Dead Redemption 2 učiť v školách?

Na oplátku je treba taktiež poznamenať, že na Metacritic sa objavil web, ktorý hre udelil oproti ostatným omnoho nižšie hodnotenie. Známku 3,5/5 udelil web Slant Magazine. Nie je treba vôbec dodávať, že v komentároch sa to pod článkom hemží nadávkami, obvineniami z clickbaitov a zámerného strhávania pozornosti. Za seba len dodávam, že každý môže mať vlastný názor a ani tie najlepšie hodnotenie hry všetkých čias nikdy neboli hodnotené tými najvyššími známkami vždy od všetkých.

Po prečítaní tejto recenzie nemám pocit, že by šlo len o lacnú senzáciu. Ten článok je napísaný umne a darí sa mu priamo vysvetliť, čo na tej hre nie je až také dobré. Napríklad na to, že hra sa tvári byť úplne realistická, je divné, že za zabitie 20 dôstojníkov sa môžete vyplatiť 80 dolármi a zrazu už odmena na vašu hlavu vypísaná nie je. Web kritizuje taktiež ovládanie, pri ktorom sa ovládaná postava v hráčových rukách cíti, ako keby bola z papiera.

Tak, či onak, je vlastne treba niečo viac dodávať? Evidentné je, že máme dočinenia s ďalšou úchatnou hrou, ktorá sa okamžite zaradí medzi klasiky. To, že je od Rockstar Games, mňa vlastne ani neprekvapuje.

Metacritic

Gamerankings

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk