Agentúra NPD zverejnila zoznam top 10 najpredávanejších hier na PS4 a Xbox One

Agentúra NPD zverejnila zoznam top 10 najpredávanejších hier na PS4 a Xbox One

 

Čo teda „frčí“ na konzolách v poslednej dobe v Amerike?

Mat Piscatella, výkonný herný riaditeľ skupiny NPD (agentúra skúmajúca americký trh a poskytujúca mesačné čísla predajov v hernom odvetví v Spojených štátoch), poskytol cez jeho Twitter údaje o najlepšie predávaných hrách na PS4 a Xbox One založených na počte dolárov, ktoré hry zarobili. Štatistiky zahŕňajú ako fyzické kópie, tak aj tie digitálne, aj keď je nutné poznamenať, že údaje o tých digitálnych získavajú len od vydavateľov ktorí s nimi spolupracujú. Napríklad taká Bethesda sa nezapája.

Ako si môžete nižšie všimnúť, keď sa pozriete na už spomínané zoznamy, prvé štyri miesta sú rovnaké - rebríčkom kraľuje GTA V a za ňou nasledujú tri Call of Duty hry, každá od iného vydavateľa (Sledghammer, Treyarch a Infinity Ward). Celkový náhľad napovedá, že ľudia preferujú „strieľačky“ na oboch platformách, i keď sa našli dve výnimky, ktoré sú z radov exkluzivít. Presnejšie ide o God of War (7. miesto na PS4) a Halo 5: Guardians (8. miesto na Xbox One). Čo sa týka štúdií, zoznamom dominujú nasledujúci hráči: Activision Blizzard, Take-Two a Electronic Arts.

Nakoniec Piscatella ešte dodal, že Spider-Man sa tiež pomaly šplhá po rebríčku a čoskoro sa tak dostane aj do Top 10. Prekvapivé to nie je, keďže len za prvé tri dni sa predalo 3,3 milióna kópií.

A tu už sú teda spomínané zoznamy:

PLAYSTATION 4
1. Grand Theft Auto V
2. Call of Duty: WWII
3. Call of Duty Black Ops III
4. Call of Duty Infinite Warfare
5. NBA 2K18
6. Battlefield 1
7. God of War
8. Star Wars Battlefront
9. Call of Duty: Advanced Warfare
10. NBA 2K17

XBOX ONE
1. Grand Theft Auto V
2. Call of Duty: WWII
3. Call of Duty Black Ops III
4. Call of Duty Infinite Warfare
5. Battlefield 1
6. Star Wars Battlefront
7. Call of Duty: Advanced Warfare
8. Halo 5: Guardians
9. Destiny 2
10. Fallout 4

Dáta v tabuľkách sú aktuálne zo 6. októbra a tým pádom v nich zatiaľ nie sú obsiahnuté žiadne štatistiky z predajov Call of Duty: Black Ops IIII či Red Dead Redemption 2.

Zdroj: wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk