Tvorca God of War skritizoval Uncharted a ďalšie AAA hry

Tvorca God of War skritizoval Uncharted a ďalšie AAA hry

 

Tvrdí, že cíti, že sa blíži zmena.

„Otec“ Kratosa, David Jaffe sa prednedávnom vyjadril, že nevie či po neúspechu Drawn to Death ešte chce vytvárať hry. No to samozrejme neznamená, že sa k nim nebude vyjadrovať. A tentokrát si zobral na paškál AAA hry a problémy s nimi, čo ilustroval na príklade série Uncharted.

Napriek jeho konštatovaniu, že čo sa exekúcie týka, Naughty Dog sú spolu so Sony Santa Monica najlepší, taktiež povedal, že séria Uncharted sa z hľadiska herných mechaník neposunula za štyri diely nikam. Že autori ponúkajú v hre vždy do isté a že ho to hnevá, pretože on chce v hrách, ktoré hrá vždy nové veci. Hry vrámci jednej série vždy zlepšujú iba produkciu, no vždy ponúkajú tú istú hrateľnosť.

Taktiež povedal, že podľa neho sú AAA hry skostnatené a ich úlohou je „ponúkať zmes komfortného jedla každý rok,“ pretože „z hľadiska inovácii, noviniek a prekvapení AAA hry takmer vždy sklamú.“

Zároveň však varoval, že sa blíži zmena a o niekoľko rokov budú AAA hry podobne vidieť aj mnohí iný hráči. Porovnal to na príklade 2D Mascot platformoviek z 90-tych rokov, kedy vývojárov už nudilo na takých hrách pracovať roky predtým, ako hráčov začalo nudiť také hry hrať.

Zdroj: vgr.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk