Red Dead Online sa javí ako grindfest aby ste si kúpili mikrotransakcie

Red Dead Online sa javí ako grindfest aby ste si kúpili mikrotransakcie

 

Prvý dojmy hráčov v bete nie sú veľmi pozitívne.

Aj keď ide ešte len o prvé dojmy fanúšikov a mikrotransakcie sa ešte oficiálne kúpiť nedajú, zlé veci sa začínajú dostávať na povrch. Vyzerá to totiž tak, že Red Dead Online bude ohľadom mikrotransakcií tlačiť na pílu. A to výrazným spôsobom.

Pritom strach nie je neopodstatnený. Rockstar permanentne zvyšoval ceny a predlžoval grind v GTA Online a preto mali fanúšikovia ich hier obavy ešte pred vydaním hry.

Najprv fakty. Red Dead Online má k dispozícii dve meny. Prvou sú klasické doláre, kde však nebudete disponovať s tisícmi a miliónmi, ale so zopár dolármi. Druhou menou sú zlaté tehličky. Tie však musíte vytvoriť tým, že zbierate zlaté nugetky a pri získaní 100 kusov získate zlatú tehlu. A práve tieto zlaté tehličky sú určené na kupovanie kozmetických vecí, na reset Wanted levelu alebo na urýchlenie získania niektorých vecí. A z vyjadrenia Rockstaru vieme, že práve tieto zlaté tehličky sa budú dať nakupovať za reálne peniaze.

Získanie zlatých tehličiek mimo zaplatenia reálnymi peniazmi však vyzerá na veľmi časovo náročnú úlohu. Podľa prepočtov užívateľov Redditu potrebujete na získanie jednej tehličky hrať približne 8 hodín a napríklad výmena vzhľadu vašej štartovnej zbrane stojí 30 zlatých tehličiek, čiže na získanie tejto kozmetickej veci by ste potrebovali hrať viac ako 200 hodín. Iba za zlato sa dá napríklad kúpiť poistenie na koňa, ktoré vám ho umožní ozdraviť sa automaticky po tom čo zomrie, ináč musíte čakať 2 minúty.

Navyše zlato sa nepoužíva iba na kupovanie kozmetických vecí, ale aj na kupovanie rôznych predmetov, ktoré síce neovplyvňujú PvP časť hry, no určite skrátia čakanie za niektorými predmetmi pre hráčov, ktorí si zaplatia. Navyše, mnoho predmetov je potrebných na to, aby ste boli efektívny, ako napríklad veci na čistenie zbraní, náboje, krmivo pre kone... Tým, že odmeny za aktivity sú relatívne malé, tak musíte hrať veľmi dlhú dobu na to, aby ste mohli získať aj predmety, ktoré chcete, ale nutne nepotrebujete. Ako napríklad pištoľ Mauser, ktorá v hre stojí 1000$ a splnenie misie vám dá niečo v rozmedzí 5-10$, takže sa pripravte na to, že ak ju chcete získať tak budete hrať viac aj viac ako 50 hodín.

Takže ak vám ešte niekto bude tvrdiť, že mikrotransakcie nemajú vplyv na hry, tak ich môžete odkázať na Rockstar.

Je síce možné, že Rockstar ceny zmení a navyše, zatiaľ ešte nevieme, koľko reálnych peňazí bude stáť jedna zlatá tehlička, no každopádne, situácia momentálne nevyzerá veľmi dobre. 

Zdroj: reddit.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk